Šonedēļ Gulbenē darba vizītē ieradās vairāki Latvijas Republikas Saeimas deputāti, kuru darbs saistīts ar veselības un sociālās aprūpes nozari, lai tiktos ar iedzīvotājiem un iepazītos ar SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” darbu un nākotnes plāniem.

1 1

“Jautājums par lauku slimnīcu nākotni vienmēr ir bijis aktuāls. Tādēļ nākam kopā un runājam, skatāmies un vērtējam reālo situāciju. Viens ir skaidrs – līdzšinējo pakalpojumu klāsts, kas pieejams Gulbenes un Balvu slimnīcā, nedrīkst samazināties,” uzsver Mārtiņš Bogdans, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, uzrunājot iedzīvotājus, pastāstīja par niansēm jaunajā Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas paredz reformēt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu un ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu. Tāpat A.Barča runāja par gaidāmo pensiju indeksāciju.

Tāpat savu viedokli par veselības un sociālās sfēras tālākvirzību izteica Andris Bērziņš, Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs, Līga Kozlovska, Lauku Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja, Jānis Trupovnieks, veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, Astrīda Harju, Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas pārstāve.

1 6

Savukārt Marģers Zeitmanis, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes priekšsēdētājs, tikšanās dalībniekus iepazīstināja ar apvienībā paveikto kopš 2012.gada, norādot, ka Gulbenes un Balvu slimnīca šobrīd strādā bez parādiem un ir liels nodokļu maksātājs. Tāpat viņš pastāstīja gan par apkalpoto pacientu skaitu abās struktūrvienībās, gan par šeit pieejamajiem pakalpojumiem. Svarīgākais, kas šajā tikšanās reizē mutiski tika apstiprināts - slimnīcu apvienībai ir jāturpina darbs, nezaudējot esošo statusu un pozīciju starp medicīnas iestādēm Latvijā.

1 8

Sanāksmē piedalījās Alīda Vāne, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle, Balvu novada domes deputāts Andris Kazinovskis un domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova.

Jana Igaviņa,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste