Gulbenes novada pašvaldībai ir svarīgi iesaistīties tautas vēstures saglabāšanā un veicināt patriotismu, tāpēc savu iespēju robežās tiek atbalstīta Likteņdārza veidošana. Likteņdārzs ir iecerēts kā piemiņas vieta uz Daugavas salas Koknesē, kas veltīta visu to Latvijas iedzīvotāju atcerei, kuri zaudēti 20. gadsimtā – krituši karos, represēti, bijuši spiesti doties trimdā vai citādi cietuši savu politisko uzskatu dēļ.

liktendarzsFoto: G.Balodis

2017.gada otrajā pusē, atsaucoties Likteņdārza veidotājiem (nodibinājumam „Kokneses fonds”), Gulbenes novada pašvaldība ziedoja 400 eiro Likteņdārza Lielā kalna veidošanai (grunts iegādei). Tas būs 12,5 m augsts un pavērs skatu uz dārza ainavu. Savukārt 2013.gadā 200 lati ziedoti Likteņdārza amfiteātra Ozolu godasardzes izveidošanai. Laikā no 2013.-2017.gadam 72 Latvijas pašvaldības kopā ir iestādījušas 40 īpašus ozolus.

Likteņdārza idejas autori un „Kokneses fonda” dibinātāji ir Marta un Vilis Vītoli. Fonds dibināts 2005.gadā, bet 2006.gadā tas ieguvis sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Lai rastu idejas piemiņas vietas izveidei, tās mākslinieciskajam un filozofiskajam koncepcijai, 2006. gadā „Kokneses fonds” organizēja atklātu starptautisku ideju konkursu, kurā uzvarēja japāņu vides arhitekts Šunmjō Masuno.

Likteņdārza projekta īstenošanas darbi ir sākti 2008.gadā. Tos plānots īstenot līdz Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai 2018. gada 18. novembrī.

Vairāk informācijas: www.liktendarzs.lv.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste