28.februārī konkursa „Gada labākā būve Latvijā 2017” vērtēšanas komisija vairāk nekā 10 cilvēku sastāvā apmeklēja pārbūvēto Stāmerienas pils balkonu un skatu platformu ar nojumi Stāmerienā. Šajā reizē vērtētājiem bija arī iespēja tikties ar būvnieka un pasūtītāja pārstāvi un uzdot viņiem jautājumus saistībā ar šiem objektiem. Jau iepriekš vēstījām, ka šie abi objekti bija starp tām 78 būvēm, ka tika izvirzītas konkursa 2.kārtai.

No 2017.gada 10.oktobra līdz 17.decembrim skatu terasi Stāmerienā apmeklējuši 420 interesenti. Tur svinētas arī jubilejas un notikušas aktivitātes saistībā ar kāzām.

Šobrīd vēl nav zināms vai Gulbenes novada pašvaldības pieteiktie objekti tiks izvirzīti skates trešajai kārtai.

Skates trešā kārta ir publiska. Finālā iekļuvušās būves prezentēs to būvētājs vai pasūtītājs, kuram būs jāpastāsta par būves tapšanas gaitu un jāpamato, kādēļ šī būve pretendē uz nosaukumu „Gada labākā būve Latvijā 2017”, kā arī jāatbild uz žūrijas un interesentu jautājumiem.

Apbalvošana notiks 2018. gada martā.

Stāmerienas pils balkona pārbūves darbi tika veikti projekta Nr.17-07-AL05-A019.2202-000002 „Stāmerienas pils balkona pārbūve” ietvaros.

Attēls

Skatu platforma ar nojumi izveidota Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Est-Lat 24 “Green Railway” (Zaļais Dzelzceļš) ietvaros.

Attēls

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste