27.martā Gulbenes novadu apmeklēja Kanādas pilnvarotais un ārkārtējais vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā Alēns Osērs (Alain Hausser). Vizītes mērķis - iepazīties ar uzņēmējdarbības vidi novadā.

Dienas garumā tika apmeklēti vairāki uzņēmumi - SIA "Dimdiņi" (dārzeņu audzēšana un pārstrāde), "SIA "Rubate Metal" (metālapstrāde – metāla izstrādājumu ražošana), IU Dille M. (galdniecība), Latvijas pusdārgakmeņu darbnīca (rotaslietu un mini suvenīru ražošana), SIA "Polymix Baltics" (bitumena materiāli ceļu būvniecībai), SIA "Baltic Agro" (minerālmēsli, augu aizsardzības līdzekļi, sēklas, lopbarības konservanti, konsultācijas u.c.), kā arī Stāmerienas pils un Gulbenes novada bibliotēka. Savukārt tikšanās laikā ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Mārtiņu Bogdanu vēstnieks tika iepazīstināts ar mūsu novadu kopumā – kultūru, izglītību, starptautisko sadarbību u.c. jomām.

Gulbenes novads A.Osēru pārsteidza ar daudzveidību uzņēmējdarbībā un pierādīja, ka arī reģionos ir iespējams veiksmīgi strādāt, tikai pašiem ir jābūt uzņēmīgiem.

Tā kā vēstniekam tuva ir vēsture, pozitīvu iespaidu atstāja arī Stāmerienas pils apmeklējums. Viņš izteica interesi apmeklēt pili vēlreiz, kad būs noslēdzies pils jumta pārbūves un fasādes atjaunošanas projekts.

Kanādas vēstniecība ir ieinteresēta sadarbībai ar pašvaldībām Latvijas reģionos uzņēmējdarbības jautājumos, līdz ar to tika ievadītas sarunas par Kanādas pārstāvju dalību Gulbenes novada uzņēmējdarbības pasākumos - semināros, mācībās utt.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste