No 6. līdz 10.maijam Gulbenes novada pašvaldības delegācija devās darba vizītē uz Azerbaidžānas republikas Hizi rajonu, lai iepazītos ar Hizi pašvaldības darbu un dalītos pieredzē ar Gulbenes novada pašvaldības darbu. Vizītes laikā tika pārrunāta turpmākā sadarbība dažādās nozarēs, arī uzņēmējdarbībā, iegūti jauni kontakti, kas veicinās abu pašvaldību sadarbību.

Nozīmīga bija arī tikšanās ar Latvijas vēstniecības Azerbaidžānā pārstāvjiem. Interesanta bija dalība Ziedu svētkos un Heidara Alijeva centra apmeklējums, kurā bērni kopā ar skolotājiem var nodoties zīmēšanas, dejošanas, fotografēšanas, rasēsānas u.c. nodarbībām.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs aicināja sadarbības partnerus jūlijā apmeklēt XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.

Sarunas par Gulbenes novada pašvaldības un Azerbaidžānas Republikas Hizi rajona izpildvaras sadarbību aizsākās 2013.gada nogalē, savukārt 2014.gada 6.septembrī Azerbaidžānas delegācijas vizītes laikā Gulbenes novadā, starp Gulbenes novada domi un Azerbaidžānas Republikas Hizi rajona izpildvaru tika parakstīts sadarbības līgums, kura mērķis ir nostiprināt savstarpējo sadarbību kultūras, tūrisma, veselības aizsardzības jomās, kā arī atbalstīt ekonomisko un lietišķo saišu veidošanu.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste