Viens no Gulbenes novada attīstības stūrakmeņiem ir dzelzceļš. Lai stiprinātu šo vērtību, Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar AS „Pasažieru vilciens" ir noorganizējusi īpašu simtgades svētku vilciena reisu „Gulbene-Rīga” 12 vagonu sastāvā, kas 1.jūlijā uz Rīgu nogādās 730 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekus no Gulbenes novada.

Gatavi svetkiem

„Gulbenes novads uz pārējās Latvijas fona izceļas kā viens no aktīvākajiem un kuplāk pārstāvētajiem novadiem. Došanās uz svētkiem visiem kopā ar vilcienu tikai pastiprinās  emocijas un būs varens piedzīvojums, ko atcerēties. Esam pateicīgi AS „Pasažieru vilciens" par to, ka viņi atsaucās šai idejai un noorganizēja mums šo iespēju! Zināms, ka tik ievērojams vilciena sastāvs nav komplektēts jau vairākus gadus,” gandarījumu par īpašo notikumu pauž Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Aptuveni četru stundu garā brauciena laikā dalībnieki gatavosies gājienam – dziedās, pīs vainagus un taisīs ziedu pušķus. Svētku vilciens būs ozollapu virtenēm rotāts.

Vilciens no Gulbenes dzelzceļa stacijas aties  plkst.8:13, bet Rīgas stacijā pienāks plkst.12:21. Galapunktā defilē priekšnesumus sniegs Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestris un Gulbenes novada deju kolektīvu dalībnieki.

Gulbenes novadu šajos Dziesmu svētkos pārstāvēs 18 deju kolektīvi, 5 kori, 3 pūtēju orķestri, 2 amatierteātri, 2 lietišķās mākslas studijas, 1 lauku kapela un 1 folkloras kopa. Savukārt gulbenieši Jānis un Maruta Matisoni, kuri dejo Gulbenes kultūras centra deju kopā „Ratiņš” ir Dziesmu un deju svētku vēstneši Vidzemē.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste