3.septembrī Bānīša 115.gadadienas pasākumus ar savu klātbūtni pagodināja Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci). Mazzināms, bet tomēr fakts, ka tieši Stāmerienā slavenākais sicīliešu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampedūza, kurš bija precējies ar Stāmerienas pils īpašnieci Aleksandru fon Volfu, smēlās iedvesmu romāna „Gepards” rakstīšanai.  

vestnieks

Ar Itālijas vēstniecības atbalstu bija iespējams noorganizēt Dž. T. di Lampedūzas grāmatas „Gepards” 4.izdevuma prezentāciju un izstādes „Pa Geparda pēdām Sicīlijā” atklāšanu.

Savā uzrunā Bānīša svētku apmeklētājiem vēstnieks atklāja, ka gan viņš pats, gan Itālijas prezidents Serdžo Matarella ir no Sicīlijas, līdz ar to šī tēma viņiem ir ļoti tuva.

„Šī gada jūlijā, kad Itālijas prezidents viesojās Latvijā, es viņam stāstīju par Stāmerienu, par šīs vietas saikni ar Sicīliju. Pats pirmo reizi te biju 2016.gadā, un nu man ir atkal iespēja baudīt Stāmerienas ainavas un nest šo „Geparda” stāstu pasaulē,” piebilda S.Fulči.

IMG 2644

Gulbenes novadu un Itāliju saista ne tikai šis romantiskais stāsts, bet arī 2010.gadā noslēgtais sadarbības līgums ar Valdīnas pašvaldību, dažādās Eiropas Savienības programmās realizētie projekti gan jauniešu lietās, gan pieaugušo izglītībā, gan brīvprātīgajā darbā, kā arī Gulbenes Mūzikas skolas audzēkņu dalība dažādos starptautisko konkursos u.c. aktivitātes.

Sarunās ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu izkristalizējās iespējamie turpmākie sadarbības virzieni ar Itālijas vēstniecību. Viena no jomām ir tūrisms – ar mērķi veicināt itāļu tūristu skaita pieaugumu Gulbenes novadā. Šajā sakarā pašvaldībai ir jāsagatavo kvalitatīvi informatīvie materiāli, kurus varētu izplatīt, piemēram, tūrisma izstādēs.

IMG 2648

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste