Drukāt

15.septembrī talku organizētāju apvienība „Let’s Do It! World” aicina cilvēkus visapkārt zemeslodei piedalīties Pasaules Lielajā talkā. Talkošana sāksies Jaun­zēlandē plkst.10.00 no rīta pēc vietējā laika un sekos Saulei visas dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas un noslēdzoties Havaju salās. Kopumā tiks aptvertas 134 valstis.

talka pasaul

Latvijā 15.septembrī atkritumu vākšanas talka netiks rīkota, bet Lielās Talkas organizatori aicina atbalstīt ideju par Laimes koka stādīšanu, kuras ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs, ikviena ģimene, ikviena pašvaldība vai uzņēmums var sēt, dēstīt, stādīt savu Laimes koku un laika gaitā augt tam līdzi, vērojot, kā tas no sēklas vai stādiņa izaug līdz lielam kokam. Tādejādi simboliski aicinot stādīt Latvijas nākotni, nododot savas labās domas un vēlējumus nākamajām paaudzēm, kas piedzīvos Latvijas divsimtgadi. Tā šovasar būs īpaša dāvana Latvijai tās simtgadē.

Lielās Talkas organizatori ir izstrādājuši īpašu karti http://talkas.lv/laimes-koki/, kurā var atzīmēt vietu, kur koks ir iestādīts un aicina pievienot arī fotogrāfijas no šī īpašā notikuma.

Vispasaules talkas pasākumi pilsētā un pagastos, kuros iedzīvotāji ir aicināti piedalīties

Gulbene

Beļavas pagasts

Daukstu pagasts

Jaungulbenes pagasts

Lejasciema pagasts

Litenes pagasts

Lizuma pagasts

Rankas pagasts

Stāmerienas pagasts

Tirzas pagasts

Plašā informācija par aktivitātēm, sazinoties ar attiecīgo pilsētas vai pagasta pārvaldi.