17.oktobrī aptuveni 40 iedzīvotāji bija sapulcējušies uz Gulbenes novada pašvaldības iniciēto tikšanos/apspriedi par atpūtas kompleksa izveidi Gulbenē. Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša ievadrunai un pašvaldības speciālistu idejas prezentācijai sekoja diskusijas gan saistībā ar šo projektu, gan citām tēmām. Kopumā diskusija bija izdevusies, jo gan iedzīvotāji, gan speciālisti bija motivēti sadarbībai.

laukums

Izskanēja priekšlikums par to, ka atpūtas kompleksu vajadzētu būvēt grandiozu, lai apmeklētāji uz to vēlētos atbraukt atkal un atkal, un ir jāapsver tā atrašanās vieta, piemēram, slēpošanas trases pļavās Dzirnavu ielā, nevis iepretim Gulbenes stadionam, kā tas sākotnēji tika piedāvāts balstoties uz pieejamo vidi un komunikācijām. Atrašanās vietas jautājums palika aktuāls. Izskanēja ieteikumi, ka atpūtas kompleksam ir jābūt saistošam ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Estrādes būvniecību vai brīvdabas kino nevajadzētu iekļaut, jo šīs aktivitātes veiksmīgi varētu realizēt Jaunatnes parkā, kur jau ir nobruģēts laukums. Toties piknika vietas, āra galda spēļu laukumi, skrituļošanas iekārtas – tās gan varētu būt saistošas.

Daži iedzīvotāji mudināja nebūt vienu lielu atpūtas kompleksu, bet gan vairākus mazus rotaļu laukumus, kas būtu izvietoti Gulbenes parkos. Jautājums par parku sakoptību un sasaisti vairakkārt tika pieminēts. Pašvaldības speciālisti informēja, ka janvārī taps zināmi rezultāti projektu konkursa, kurā tika iesniegts pieteikums par Spārītes parka daļas (no Brāļu kapiem līdz Blaumaņa ielai) sakopšanu. Tāpat tiek domāts par fondu finansējumu piesaisti Dzirnavu dīķa un tā apkārtnes sakopšanai.

Pašvaldība nenoliedz, ka darāmo darbu ir daudz un visās jomās, tomēr mums vajadzētu palielināt piedāvājumu ģimenēm ar bērniem. Lai informētu iedzīvotājus par padarīto un plānoto, piemēram, sportā, parku attīstībā, projektos u.c. jomās, pašvaldība regulāri organizēs līdzīgas tikšanās, kurās ikviens ir laipni aicināts piedalīties un izteikt savu viedokli, priekšlikumus un arī konstruktīvu kritiku.

Nākamā tikšanās reize varētu notikt novembra nogalē. Drīzumā tiks izziņots precīzs laiks un tikšanās vieta!

Gulbenes novada pašvaldība pateicas ikvienam iedzīvotājam, kurš iesaistās sava novada veidošanā!

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste