24.oktobrī Gulbenes novadā viesojās Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks un sporta direktors Dainis Kazakevičs, lai ar Gulbenes novada domes vadību, sporta centra direktoru, sporta skolas direktoru, futbola treneriem un futbola biedrību „Gulbene 2005” pārrunātu jautājumus par sadarbību un futbola attīstību Gulbenē.

LFF18

„Latvijas Futbola federācijas mērķis ir attīstīt šo sporta veidu reģionos un padarīt pieejamu visā Latvijā. Lai to panāktu, būtiska ir sadarbība ar pašvaldībām. Futbolam Gulbenē ir potenciāls. Gulbenes novads atrodas labā ģeogrāfiskā pozīcijā un varētu izveidoties par Latvijas Ziemeļaustrumu reģiona centru. Bet ir jāizpilda vairāki nosacījumi, piemēram, jāsakārto vietējā futbola sistēma, jāveic uzlabojumi infrastruktūrā. Aktuāls ir jautājums arī par kvalificētu treneru piesaisti. Mēs vēlētos, lai futbols šeit kļūst par populārāko sporta veidu,” tikšanās laikā atzina Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

LFF18 2

Gulbenes futbolam ir sarežģīta vēsture. Ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, taču pašvaldība ir apņēmības pilna uzlabot šī sporta veida pieejamību novadā, jo pieprasījums pēc tā esot. Tikšanās ar Latvijas Futbola federāciju ir pirmais solis ceļā pozitīvām pārmaiņām Gulbenes futbolā. Kļūšana par Latvijas Ziemeļaustrumu reģiona centru pavērtu iespējas organizēt augsta līmeņa turnīrus un citus ar futbolu saistītus pasākumus, kuros piedalītos arī atpazīstami, profesionāli Latvijas futbolisti.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste