9.novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde „Heraldika mūsdienu Latvijā”, kurā pirmo reizi vienkopus aplūkojami visi pilsētu, novadu, pagastu ģerboņi.

herald

Ekspozīcijā ir demonstrēts heraldikas lietojums ikdienā, kā arī valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumu paraugi. Īpaša vieta izstādē atvēlēta Latvijas nozīmīgākā nacionālā simbola – valsts lielā ģerboņa tapšanai. Šī izstāde ir veltījums Latvijai tās 100. gadadienā, atskatoties uz Valsts heraldikas komisijas paveikto un cildinot Latvijas civilo heraldiku.

Nozīmīgajā pasākumā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs un bijušie Latvijas Valsts prezidenti Valdis Zatlers un Guntis Ulmanis.

Izstādi "Heraldika mūsdienu Latvijā" organizē Valsts prezidenta kanceleja, un tā būs apskatāma bez maksas līdz 2019. gada 24. martam.

herald1

Savs ģerbonis Gulbenes novadā ir pašam novadam, Gulbenes pilsētai, Lejasciema, Litenes, Tirzas, Stradu, Jaungulbenes, Stāmerienas un Rankas pagastam.

herald3

Ģerboņu pielietojums Gulbenes novadā atspoguļots vienā no 13 īpašajiem video, kuri veltīti atsevišķām pašvaldībām.

Vairāk par ģerboņiem Gulbenes novadā šeit.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste