Drukāt

sedzinaGulbenes novada pašvaldība šī gada sākumā izsludināja aicinājumu vietējiem amatniekiem un māksliniekiem iesniegt piedāvājumus piemiņas dāvanām jaundzimušajiem Gulbenes novada mazuļiem. Kopumā tika saņemti 12 piedāvājumi. Tie bija ļoti dažādi – katrs ar savu stāstu un ideju, taču katra lieta bija rūpīgi nostrādāta, domājot par šo dāvaniņu saņēmējiem – mazajiem novadniekiem. Starp piedāvājumiem bija gan rotaļlietas, gan rotaslietas, gan pastaliņas, gan albumi, gan praktiskas lietas – lacītes (priekšautiņi), sedziņa, saliekama žirafe bērniņa auguma mērīšanai u.c.

Izvērtējot visus piedāvājumus, šogad pašvaldība saviem mazākajiem novadniekiem dāvinās rokdarbu salona „Arlian” darināto kokvilnas un flīsa auduma sedziņu (70x100cm) ar izšuvumu. Sedziņu rotā izšūts Gulbenes novada logo un mazuļa attēls, ko ieskauj gulbja spārns, kopā ar uzrakstu „Gulbenes novads ir manas mājas”.

sedzina2„Domājot par to, ko varētu dāvināt, nosliecos par labu sedziņas idejai, jo tā ir gan praktiski izmantojama, gan saglabājam kā piemiņas lieta. Sedziņa mazuli sildīs gan pastaigu laikā, gan sniegs komfortu, spēlējoties, piemēram, uz grīdas. Uzraksts „Gulbenes novads ir manas mājas” jau no mazām dienām atgādinās par vietu, kur bērniņš ir dzimis un audzis, kā arī veicinās lokālpatriotismu. Sedziņa ir zaļā krāsā, līdz ar to noderēs gan meitenēs, gan zēniem,” stāsta sedziņas autore, rokdarbu salona „Arlian” īpašniece Arnita Savicka.

Plānots, ka pašvaldība sedziņu dāvināšanu uzsāks marta vidū. Tās saņems visi mazuļi, kuri ir dzimuši Gulbenes novadā 2019.gadā (arī janvārī, februārī un martā dzimušie).

Rudenī tiks izsludināts jauns aicinājums par piemiņas dāvaniņām 2020.gadā dzimušajiem bērniņiem. Līdz ar to potenciālie piedāvājumu iesniedzēji jau var ģenerēt idejas.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste