Drukāt

25. un 26.aprīlī Gulbenes novadu apmeklēja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs, lai pārrunātu jautājumus par Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmu, tās ietvaros jau realizētajiem projektiem, kā arī iespējām nākotnē. Vizītes laikā tika apmeklēta Stāmerienas pils ar kuru nākotnē, iespējams, varētu saistīt jaunus pārrobežu projektus.

„Vēstnieka vizītes laikā galvenais jautājums bija par Latvijas-Krievijas pārrobežu projektiem. Izanalizējām iepriekšējo periodu un ieskicējām projektu idejas nākamajam periodam. Vizīte norisinājās pozitīvā gaisotnē, izzinot pašreizējo projektu gaitu, problēmjautājumus  un to risinājumu iespējas. Nākošais plānošanas periods sāksies 2021.gadā, un tas solās būt ļoti ražīgs. Galvenais ir valdības savlaicīgi pieņemtie lēmumi un vienošanās ar Krievijas pusi, lai netiktu aizkavēta projektu realizācijas uzsākšanās. Sarunās mums pievienojās arī Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents, kā arī Alūksnes, Balvu, Cesvaines, Smiltenes, Pļaviņu un Viļakas pašvaldību pārstāvji. Dalījāmies pieredzē pārrobežu projektu realizācijas gaitā un mazliet pieskārāmies slēgtajai dzelzceļa līnijai uz Pitalovu,” stāsta Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Vēstnieku reģionālā vizītē pavadīja viņa kundze Ludmila Lukjanova un trešais sekretārs Sergejs Afoņins ar ģimeni, kuri apmeklēja interaktīvo un izglītojošo centru „Dzelzceļš un tvaiks”, SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis” depo, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju, Stāmerienas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcu, atpūtas kompleksu „Vonadziņi”. Viesi atzina, ka Gulbenes novadā ir daudz interesantu vietu, ko apmeklēt, kas viņus pamudinās atgriezties pie mums vēlreiz vasarā, kā arī ieteiks to darīt arī citiem.

Augstu amatpersonu un diplomātu vizītes ne tikai paver durvis jaunām sadarbības iespējām, bet arī veicina Gulbenes novada atpazīstamību.

Gunta Kalmane,

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāiste