IMG 1219Lai Gulbene kļūtu par pievilcīgu ziedu pilsētu, aizvadītās nedēļas nogalē pilsētas telpai pievienojās 8 krāsaini stiklplasta puķu podi, no kuriem trīs izvietoti pie Gulbenes pašvaldības administrācijas ēkas, pieci – pie Gulbenes kultūras centra.

“Manuprāt, līdz šim Gulbenei ir pietrūcis krāsu. Gan ciemiņi, gan mēs paši labākos iespaidus par kādu vietu gūstam vizuāli. Tādēļ sākam ar krāsām. Spilgtais paliek atmiņā. Ne velti cilvēkus aicinājām vasaras puķēm izvēlēties dzeltenīgi oranžos un sarkanos toņus. Šķiet, ka tas ir izdevies. Gadiem esam bijuši pelēcīgi, tādēļ tagad sākam eksperimentēt ar krāsām. Konkrēti šie toņi puķu podiem izvēlēti, lai pieskaņotos novada identitātes krāsām – sarkanajai, pelēkajai, zaļajai. Tās ir mūsu krāsas. Vides dizains arī ir daļa no kopējā tēla. Protams, mums ir ļoti svarīgi, kā iedzīvotāji reaģēs uz šo jaunumu, jo viņu viedoklis ir nozīmīgs. Tas ir tāpat, kā iekārtot māju, kurā dzīvojam: mēs paši esam pelnījuši krāšņu vidi, kurā jūtamies labi. Sakārtota vide sakārto mūs pašus.
Darbus pilsētā turpināsim gan papildinot puķu podu skaitu, gan to izvietojumu. Redzu vietas, kurās iederētos gan šādi puķu podi, gan puķu tornis. Bez tam jāpārdomā, kā izskatās pilsēta, tajā iebraucot, piemēram, Svelberģis. Manuprāt, šeit jāsadarbojas pašvaldībai un uzņēmējiem.
Domājot par tālāku nākotni, jau rudenī piedāvāšu krāsu kombinācijas nākamajai sezonai, lai savlaicīgi gatavi būtu kā stādu audzētāji, tā pircēji. Par krāsām – tā varētu būt iedzīvotāju aptauja, jo mums kopā jāizlemj, kādās krāsās ietērpt pilsētu,” stāsta Laima Šmite-Ūdre, Gulbenes novada pašvaldības vides dizaina un labiekārtošanas speciāliste.


Jana Igaviņa, Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste