veloooAr daudzveidīgiem pasākumiem aizvadīta Eiropas Mobilitātes nedēļa Gulbenē.
“Septiņu dienu garumā iedzīvotājiem piedāvājām dažādas aktivitātes. Ja pirmajā dienā uzmanību pievērsām gājēju drošībai uz ielām, tad nākamo dienu fokuss bija vērsts uz veselīgu, sportisku un gudru dzīves veidu. Otrdien, ceturtdien, piektdien un svētdien mēs aicinājām gan lielus, gan mazus, gan individuāli, gan kopā ar ģimeni, piedalīties velo orientēšanās sacīkstēs, velo pārgājienā kopā ar bibliotekāru, nūjot un sacensties.

Eiropas Mobilitātes nedēļas būtība ir caur dažādām aktivitātēm likt cilvēkam apzināties, cik svarīgs ir veselīgs un zaļš dzīvesveids, cik dažkārt ir labi izvēlēties alternatīvus pārvietošanās līdzekļus. Šajā ziņā interesanta bija sestdiena, kad ikviens varēja apskatīt un izmēģināt elektrovelosipēdus, elektroskūteri un klātienē redzēt, kāds izskatās viens no retajiem uz gaisa darbināmajiem transportlīdzekļiem – pneimoautomobilis, kura izgudrošanā ir piedalījies arī jaunietis no Gulbenes. Jāteic, ka interese bija liela, pat neskatoties uz nemīlīgajiem laika apstākļiem.
Patīkami, ka Gulbenes novada aktivitātes ir novērtējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, izsakot mums atzinību. Piebildīšu, Eiropas līmeņa apgalvojumam "European Mobility Week Award" šogad esam izvirzīti mēs, Gulbenes novada pašvaldība, un Liepājas pašvaldība.
Sakām paldies apdrošināšanas kompānijas Gjensidige Baltic Gulbenes filiālei, veikalam “Pagrabiņš”, biedrībām “1th Place” un Velo rīts,” stāsta Lauris Šķenders, Eiropas Mobilitātes nedēļas koordinators Gulbenes novadā.
Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalījās arī Salas, Priekuļu, Ādažu, Burtnieku, Ķekavas, Pļaviņu un Brocēnu novada pašvaldības, kā arī Valmiera, Nereta, Limbaži, Alsunga, Smiltene, Ogre, Jēkabpils, Daugavpils, Priekule Talsi un Sigulda. Tāpat pasākumos iesaistījās vairāki uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas.
Ieskats aktivitātēs šeit:https://www.facebook.com/gulbenesnovads/photos/pcb.2404906709724253/2404906343057623/?type=3&theater

Jana Igaviņa, Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste