Drukāt

Gulbenes novada pašvaldība jau ceturto gadu aktīvi piedalās Meža dienu aktivitātēs, lai savu novadu un Latviju padarītu krāšņāku ar koku stādījumiem un mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos.

Šogad aktivitātes norisinājās Spārītes parkā ar moto “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”. 2016. gadā Spārītes parkā jau tikuši veikti dažādi labiekārtošanas darbi un projekta ietvaros izveidoti apstādījumi. 2019. gada 9. oktobrī sadarbībā ar Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 3.a un 5.b klases skolēniem un skolotājiem turpinājās Spārītes parka apstādījumu papildināšanu ap Asaru ezeru ar košiem, smaržīgiem, garšīgiem dekoratīvajiem kokaugiem.

Gulbenes novada pašvaldības Vides dizaina un labiekārtošanas speciāliste Laima Šmite-Ūdre stāsta: “Parkā mūs priecēs sarkanais ozols, balto grimoņu šķirnes ar krāsainām lapām, dekoratīviem koraļļsarkaniem un olīvzaļiem dzinumiem, filadelfu šķirnes, trauslie un baltie vītoli, ievas  pīlādži un melnaugļu aronijas. Kopā ar skolēniem iestādījām, aplaistījām un nomulčējām 47 kokaugus. Skolas sporta nodarbībās talciniekiem būs iespēja vērot sava darba rezultātu.”

Katram bērnam tika dota iespēja iestādīt kādu kokaugu un uzzināt vairāk par stādījumu kopšanu un parka uzturēšanu. Ar bērniem kopā strādāja un darbus organizēja arī Gulbenes labiekārtošanas iestādes darbinieki un pašvaldības administrācijas pārstāvji.

Projekta ietvaros atjaunoti arī četri koka soli, kas priecēs Spārītes parka apmeklētājus.

Projekts tiek īstenots ar Meža attīstības fonda finansiālu atbalstu Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekta PAŠVALDĪBU DARBI PARKOS ietvaros. Šogad Gulbenes novada pašvaldība aktivitātes īstenojusi 1000 euro apmērā.

mezadienulogo

Valsts atbalsts meža nozares attīstībai 2019.gadā

Elīna Strode,
Gulbenes novada pašvaldības
Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja