Laikā no 2019. gada 19. novembra līdz 8. decembrim pašvaldībām, valsts un pašvaldību iestādēm, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībām, komersantiem, plānošanas reģioniem, profesionālajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem bija iespēja iesniegt pieteikumus pretendentu izvirzīšanai Labklājības ministrijas organizētajā konkursā „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019”. 2019. gada nogalē Labklājības ministrijas izveidota konkursa žūrijas komisija izvērtēja saņemtos pieteikumus un labākie no pretendentiem tiek izvirzīti tālākai iedzīvotāju balsošanai. Nominācijā “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2019” ir izvirzīts Gulbenes novada Sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs, bet nominācijā “Gada notikums sociālajā darbā 2019” izvirzīta Gulbenes novada sociālās aprūpes centra „Jaungulbenes Alejas" atvēršana.

Alejas

Ar aprakstu par J.Antaņeviču var iepazīties ŠEIT.

Nobalsot par izvirzītajiem pretendentiem nominācijā “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2019” var ŠEIT.

Savukārt nominācijā “Gada notikums sociālajā darbā 2019” komisija izvirzījusi Gulbenes novada sociālās aprūpes centra „Jaungulbenes Alejas" atvēršanu. Ar aprakstu var iepazīties ŠEIT.

Nobalsot par izvirzītajiem pretendentiem nominācijā “Gada notikums sociālajā darbā 2019” var ŠEIT.

“Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums nominācijās veidos 50% no kopējā punktu skaita un iedzīvotāju balsojums 50% no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām. Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē (sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās u.c. sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums), sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā; pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus; popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi,” informē Daiga Muktupāvela, Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta vecākā eksperte

Konkursu tiek īstenots sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji iekļauti konkursa žūrijas komisijas sastāvā. Konkursa uzvarētāju apbalvošana tiks organizēta 2020. gada martā.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste