Gerbonis mazsJanvārī Gulbenes novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus izteikt viedokli par Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu Gulbenē un salūta rīkošanu. Kopumā aptaujā tika saņemtas 276 atbildes (164 elektroniski, bet 12 – Gulbenes novada pašvaldības informatīvajā izdevumā “Gulbenes Novada Ziņas”).

52.2% respondenti aptaujā norādījuši, ka ir piedalījušies Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā Gulbenē, centrālajā skvērā, savukārt 47,8% to nav darījuši.  

55.1% aptaujas dalībnieku uzskata, ka Gulbenes novada pašvaldībai nevajadzētu atteikties no salūtu rīkošanas. Jāpiebilst, ka pašvaldība salūtu rīko tikai vienu reizi gadā – gadumijā. Izņēmuma gadījumi ir, piemēram, nozīmīga valsts jubileja vai pilsētas jubileja. Tikmēr 44.9% respondentu neatbalsta salūta organizēšanu.

Aptaujā bija iespēja arī izteikt priekšlikumus/komentārus par Jaunā gada sagaidīšanas pasākuma rīkošanu Gulbenē. Kopumā tika saņemtas 124 atbildes, kurās domas dalījās.  Daži aptaujas dalībnieki uzskata, ka nekas šajā ziņā nav jāmaina, jo vismaz vienu reizi gadā iedzīvotāji iznāk ārā no savām mājām, pulcējas kopā, svin kopā. Savukārt citi ierosina rīkot gaismas, lāzeršovu vai dronu performanci. Šeit uzreiz jāpiebilst, ka tas noteikti nebūs lētāk par 4800 eiro, kas ir pēdējā rīkotā salūta izmaksas. Tomēr tas būtu inovatīvi un pamanāmi.

Tāpat izskanēja priekšlikums gadumijā:

  • demonstrēt atskatu uz notikumiem un padarīto aizejošajā gadā;
  • rīkot muzikālu pasākumu ar sadziedāšanos vai pazīstamu mākslinieku uzstāšanos;
  • aicināt visiem pulcēties kopā, ņemot līdzi brīnumsvecītes, kas reizē tiek aizdegtas;
  • turpināt aktivitāti par kopīgo deju, tikai pirms tam publicējot deju soļus sociālajos tīklos, lai pasākuma apmeklētāji var sagatavoties.

Diskusijām atvērts ir jautājums par amatpersonu uzrunu gadumijā. Citi uzskata, ka tas ir lieki, jo cilvēki ir pārņemti ar svētkiem un  neklausās, savukārt citi uzskata, ka papildus pašvaldības amatpersonu uzrunai nepieciešams translēt valsts prezidenta uzrunu. Izskanēja arī ierosinājums par saistošo noteikumu izdošanu saistībā ar salūtu rīkošanu, proti, ierobežot to darīt privātpersonām, lai izvairītos no bīstamām situācijām.

Iesniegtie priekšlikumi tiks izvērtēti un pārrunāti pašvaldībā.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste