20.februārī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs Valmierā piedalījās svinīgā pasākumā, kura laikā Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris (NBS) ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš paziņoja par profesionālā dienesta apakšvienību izveides uzsākšanu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē. Viena no šādām vienībām – Kaujas atbalsta rota ar prettanku spēju un pretgaisa aizsardzības spēju – atradīsies Gulbenes novadā, bijušajā Stāmerienas pamatskolā. Līdz ar to tiks nodrošinātas darba vietas vismaz 150 karavīriem, tāpēc NBS aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Informācija par pieteikšanos šeit.

Svinīgā pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar militāro tehniku – ieročiem un transportu.

 “Gulbenes novada pašvaldībai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība gan ar Aizsardzības ministriju, gan Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Profesionālā dienesta apakšvienības izveidošana Stāmerienas pagastā sniegs ievērojamu pienesumu Gulbenes novada tautsaimniecībai un vietējās teritorijas attīstībai. Turklāt mūsu valsts drošība ir katra Latvijas pilsoņa atbildība. Vēlos kliedēt iedzīvotāju bažas par to, ka šis notikums kaitēs pagasta tūrismam. Gluži pretēji – nozares savstarpēji papildinās viena otru! Bruņoto spēku karavīri un zemessargi ir savas jomas profesionāļi un atbildīgi veic dienesta pienākumus,” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Gulbenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izvērtēt internetā publicētos anonīmos komentārus, kas var būt rakstīti apzināti, ar mērķi radīt šaubas vietējā sabiedrībā!

Tuvākajā laikā Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar Zemessardzes 25.kājnieku bataljonu Stāmerienā organizēs iedzīvotāju un vietējo tūrisma uzņēmēju sanāksmi, kurā informēs par profesionālā dienesta apakšvienības izveides procesu un ietekmi uz pagasta teritoriju. Šobrīd bijušās Stāmerienas pamatskolas ēka ir jāpielāgo apakšvienības vajadzībām, līdz ar to karavīrus tur varētu sākt izvietot 2020.gada nogalē.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste