21.februārī Vecgulbenes muižā norisinājās Gulbenes novada pašvaldības organizētā konkursa “Gulbenes novada gada uzņēmuma balva 2019” apbalvošanas ceremonija. Šāds konkurss tiek organizēts jau trešo gadu, lai astoņās nominācijās godinātu vietējos uzņēmumus, kas aktīvi darbojas dažādās nozarēs. Tradicionāli pasākumā tiek sumināti arī pilsētas un pagastu pārvalžu izvirzītie gada uzņēmumi.

Foto: A.Oša

Gulbenes novads lepojas ar jaudīgiem kokapstrādes uzņēmumiem, daudzpusīgiem pakalpojumu sniedzējiem, entuziastiskiem mājražotājiem, ilgtspējīgiem un konkurētspējīgiem metālapstrādes, loģistikas uzņēmumiem, kas veicina nodarbinātību un nodrošina reģiona attīstību. Katra mazā vai lielā uzņēmuma lielākā vērtība ir neatlaidīgs komandas darbs. Konkursa laureāti saņēma stilizētas trīsdimensiju balvas ar Gulbja spārna siluetu. Tās pasniedza – Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis, VAS “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola, A/S “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētāj Jurģis Jansons, Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Nominācijas un laureāti:

“Gada debija uzņēmējdarbībā 2019” – SIA “Barkalns” (Lokāls Siltumnīca).

2019.gadā durvis vēra unikāla kultūrvieta ar vēsturisku šarmu, ģimenisku auru un pozitīvu enerģiju visu paaudžu auditorijai. Nepilna gada laikā piedzīvotas neskaitāmas pirmizrādes, C vitamīna bagātināti improvizācijas teātri, aizraujoši pieredzes stāstu vakari muzikālos ritmos. Lokāls Siltumnīca telpu patiesais magnēts ir personības - Atis Barinskis ar smaidīgu un atvērtu kolektīvu.

Nominēti arī fotostudija “Milze.lv” un SIA “Hard Core Racing Latvia”.

“Gada produkts 2019" – Z/S “Ķelmēni” (“Ķelmēnu” maize).

Rankas pagasta zemnieku saimniecība “Ķelmēni” attīsta noslēgtā cikla bioloģisko ražošanu – audzē rudzus, cep maizi, kā arī ražo un pārdod tik pieprasīto bioloģisko lopbarību. Bet galvenā uzņēmējdarbības rūpala ir rupjmaize latvieša gēnam. "Ķelmēni" 25 darbības gados spējuši iekarot pircēju uzticību - katrs klaipiņš ir roku darbs, ko apliecina arī darinātājas autogrāfs uz maizes etiķetes. Zemnieku saimniecības "Ķelmēni" maize guvusi ne tikai cilvēku atzinību, bet arī dažādus oficiālus apbalvojumus, tiek piesaukta kā paraugs vienkāršai bet efektīvai reklāmai un ne tikai. Mēs varam lepoties, ka Gulbenes novads ir īstas rupjmaizes dzimtene.

Nominēti arī SIA “Dilles fashion” un SIA “Dalans”.

“Gada izaugsme 2019” - SIA “Cilina” (veikalu tīkls “Siluets”).

Ar mērķtiecīgu un neatlaidīgu darbu ģimeniskā kolektīvā vairāk kā 20 gadu garumā veikals "Siluets" piedzīvojis vērā ņemamas pārvērtības - no tirdzniecības vietas līdz veikalu tīklam 5 Latvijas pilsētās, arī ar iepirkšanās platformu virtuālajā vidē. “Siluets” aktīvo sekotāju pulks sasniedz vairāk kā 25,6 tūkstošus sociālo kontu lietotājus, kas ir par 290% vairāk nekā Finanšu ministrijai un 520% vairāk kā Ministru Kabinetam.

Nominēti arī SIA “Rubate Metal” un SIA “Diana”.

“Gada ražotājs 2019” - SIA “Avoti SWF” (masīvkoka mēbeļu ražošana).

Uzņēmumu var dēvēt par mēbeļu izgatavošanas magnātu Baltijas mērogā ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi nozarē. Tā darbību veicina inovācijas un 500 darbinieku komanda, kas rada augstu pievienoto vērtību koksnes produktiem, apmierinot pat visprasīgāko klientu vajadzības eksporta tirgos. Atzinīgi tiek novērtēts arī uzņēmuma vadības mecenātisms, sniedzot atbalstu Gulbenes novada skolēniem skolas gaitu uzsākšanā un dažādu kultūras, sporta un izglītības pasākumu organizēšanā. Uzņēmums ir atvērts dažādām sadarbības formām, uzņemot viesus un delegācijas mūsdienīgi aprīkotajās ražošanas telpās Lizuma pagastā.

Nominēti arī “Dimdiņi” un SIA “Rankas piens”.

“Gada pakalpojuma sniedzējs 2019” - SIA “Ilva I” (kafejnīca “Kantes krogs”).

“Kantes krogs” iemantojis klientu uzticību, jo nemainīgā kvalitātē nodrošina ēdināšanas pakalpojumus. Tuvāki un tālāki viesi arvien slavē mājas virtuves garšu kombinācijas, kas nemainīgi pieejamas ēdienkartē. Uzņēmuma galvenais dzinējspēks un lokomotīve ir saimniece Iveta Ilva, kura nebeidz pārsteigt ar darba spējām, pozitīvo attieksmi arī saspringtajā ēdināšanas nozares darba vidē.

Nominēti arī SIA “RCI Gulbene” un degvielas uzpildes stacija “Virši -A”.

“Gada saimnieks 2019” – SIA “Taino 5” (atpūtas komplekss "Lācītes").

Aktīva rosība, uzņemot viesus guļbūves namiņos vai apmierinot klientu gastranomisko kāri, "Lācītēs" manāma no 2019.gada aprīļa. Pēc ilgstošas dīkstāves kādreizējo veidolu atguvis viss komplekss. Ja arī Jums ir vēlēšanās vasaras saules starus izbaudīt pastaigājoties sakoptā teritorijā, baudīt mieru vai ļauties sportiskiem izaicinājumiem futbola vai basketbola laukumos – būsiet gaidīti “Lācītēs”. Šeit padomāts arī par jaunāko ģimenes locekļu labsajūtu – teritorijā ir labiekārtots plašs rotaļu laukums.

Nominēti arī SIA “Rubate” un SIA “A.S.I.M.”.

“Gada meistars 2019” – Arvis Rubenis (SIA “RWW”).

Arvis ir avantūrists, ar Millenium paaudzes radoši brīvo garu, kas palīdz īstenot izaicinošus projektus no interjera dizaina priekšmeta līdz virtuves iekārtai. Arvis ir ne tikai dzīves stila uzņēmējs, bet arī lokālpatriots, kurš daudz laika un enerģijas iegulda apkārtējās vides labiekārtošanai. Tā sadarbībā ar sievu un entuziastu pulku 2019.gada vasarā tapa dabas viesistaba.

Nominēti arī Raitis Melderis (SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”) un Vilnis Garais (SIA “Mega Rem”).

“Goda uzņēmums 2019” – SIA “Rubate Metal” (mētālapstrāde).

Nodrošinot plašu metālapstrādes pakalpojumu spektru, SIA "Rubate Metal" komanda ir apņēmības pilna neapstāties pie sasniegtajiem rādītājiem un kļūt par atpazīstamu un konkurētspējīgu nozares uzņēmumu. Jau šobrīd 95% no 3,8 miljonu eiro vērtībā saražotās produkcijas tiek eksportēta pasaules mērogā. SIA "Rubate Metal" darbība tiek mērķtiecīgi attīstīta, paaugstinot ražošanas efektivitāti atbilstoši tirgus tendencēm un klientu vajadzībām.

Nominēti arī LPKS “Vaks” un SIA “RCI Gulbene”.

Pilsētas un pagastu goda uzņēmumi:

 • Gulbene – SIA “Ambergold”. Būvniecības nozares uzņēmums ar kvalitātes zīmi, īstenojot dažādas sarežģītības pakāpes projektus no teritorijas labiekārtošanas līdz inženierbūvju atjaunošanai. Uzņēmuma vērtība – profesionāla darba komanda.
 • Beļavas pagasts – SIA “Ozolkalna kulinārija”. Kaspars Klesmanis darbu kulinārijā uzsāka 2012.gadā. Šobrīd plašais produkcijas sortiments ir pieejams jau 5 novados. Ik gadu ir vērojama uzņēmuma izaugsme. Pērn nodarbinātas 7 personas.
 • Daukstu pagasts – SIA “Pirtslietu darbnīca”. Dzimtas īpašumā top guļbūves pirtis no pamatiem līdz atslēgai. Griķu ģimene vairākus gadus ir ieguldījuši neizmērojamu mīlestību un enerģiju pirts rituālu izkopšanā, guvuši arī nacionāla mēroga atzinību.
 • Druvienas pagasts – SIA “RD Bullis”. Bioloģiskajā saimniecība "Ausekļos" specializējas Simentāles tīršķirnes liellopu audzēšanā. Septiņu gadu laikā, pateicoties aktīvai projektu finansējuma piesaistei, Daira Rutka vadībā ģimenes saimniecība ir aprīkota ar nepieciešamo tehniku. Druvienas pagasta pārvalde uzteic saimnieku atbalstu un iesaisti pagasta dzīves veidošanā.
 • Galgauskas pagasts – SIA “Stabilo”. Uzņēmums specializējas kravu pārvadājumu, kā arī kokmateriālu un būvniecības materiālu vairumtirdzniecībā. 2019.gadā SIA "Stabilo" ierindots 21.vietā kā straujāk augošais uzņēmums Vidzemē.
 • Jaungulbenes pagasts – Alvis Makejevs. Jaunais saimnieks pavisam nesen uzsācis gaļas liellopu audzēšanu. Šobrīd ganāmpulkā ir 16 lopi. Lai piesaistītu finansējumu materiāli tehniskās bāzes veidošanai, daudz enerģijas tiek veltīts struktūrfondu projektu aktivitātēm.
 • Lejasciema pagasts – SIA “GM Mežs”. Uzņēmums 15 gadu periodā novērtēts mežsaimniecības nozarē un pierādījis sevi kā atbildīgs darba devējs. Ģirts Ģērmanis ir atsaucīgs, aktīvi iesaistās pagasta sabiedriskajā dzīvē un Sudala ezera zivju fonda atjaunošanas pasākumos.
 • Litenes pagasts – Anna Zīle. No nelielas aizraušanās līdz tūrisma galamērķim. Ar Annas entuziasmu Litenē tapis neparasts pudeļu dārzs ar vairāk kā 30 mākslinieciskiem objektiem, kas pārsteidz tuvākus un tālākus novada viesus.
 • Līgo pagasts – AS “Seda”. Viens no jaudīgākajiem eksportorientētajiem kūdras ieguves uzņēmumiem, kas 95 ha platībā ik gadu iegūst vidēji 4000 t kūdras, veicinot nodarbinātību un labklājību Līgo pagastā.
 • Lizuma pagasts – SIA “Brīvzemnieki”. 25 gadu laikā Brīvzemnieku saime ir sakuplojusi līdz 40 darbiniekiem, kas rūpējas par 800ha zemes platībām un vidēji 700 lopiem. Saimniecībā nekas nestāv uz vietas. Ik gadu tiek modernizēta materiāli tehniskā bāze, kāpinot produktivitāti.
 • Rankas pagasts – SIA “Kaudžu purvs”. Kaudžu purvā jau vairāk kā 20 gadus apņēmīgi saimnieko Jānis Dūte. Paralēli kūdras ieguvei, 2018.gadā veikta degradēto purvu rekultivācija, iestādot lielogu dzērveņu stādus 3h platībā. Ražīgākais periods Kaudžu purvā vēl priekšā.
 • Stāmerienas pagasts – SIA “Ikteri”. Saimnieks Mārcis Vīksna prasmīgi vada saimniecību 250ha platībā. Attiecīgi 11 darbinieku kolektīvam tiek uzticētas rūpes par 113 gaļas lopu labturību. Jāatzīst - arī mežsaimniecības nozare uzņēmumā nav sveša, ik gadu novērojama izaugsme.
 • Stradu pagasts – SIA “MG Island”. Viesmīlības un tūrisma nozares uzņēmums, kas no ģimenes pirtiņas pārtapis par svinību un rekreācijas vietu ar nomierinošiem makšķerēšanas, azartiskiem bagiju izbraukumiem un dabai pietuvinātu šarmu, nodrošinot kapacitāti līdz 100 viesiem.
 • Tirzas pagasts – SIA “LEFF”. Esiet pazīstami ar uzņēmumu, kas rada unikālu līklīniju grīdas segumu, kā arī dažādus interjera priekšmetus. Jau 2 gadus tiek attīsti nišas produkti ar augstu eksporta potenciālu.

Gulbenes novada pašvaldība lepojas, ka vietējie uzņēmumi aktīvi iesaistās arī ar izglītību saistītās norisēs, tāpēc, izmantojot situāciju, savus apbalvojumus vakara gaitā pasniedza Gulbenes novada Izglītības pārvalde.

Pateicības rakstus un naudas kokus par atbalstu profesionālās izglītības attīstībā novadā saņēma:

 • SIA "Rairu"
 • SIA “Avoti SWF”
 • SIA "Grantiņi 1"
 • SIA "VASKS"
 • SIA "Silmalas"

Savukārt par atbalstu Karjeras nedēļas aktivitātēs tika sveikti:

 • SIA “M.T.Z.- SERVISS”
 • SIA “ILVA I”
 • SIA “Barkalns”
 • Fotostudija "MILZE.LV"
 • ZS "Ķelmēni"
 • SIA “Rubate Metal”
 • SIA "Dimdiņi"
 • SIA “Skrīveru saldumi”
 • SIA “RWW”

Biedrības “Līdere” pateicību saņēma Inita Sudraba (SIA “Vasks”).

Par patīkamu pasākuma atmosfēru rūpējās vakara vadītājs Armands Simsons, kā arī mūziķi – Ginta Krievkalna, Kristaps Krievkalns, Ēriks Upenieks un grupa “Vintāža”.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste