Tomazi balvaŅemot vērā ārkārtējo situāciju, konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 2020. 30.aprīlim. Brauciens notiks, kad ceļošanas apstākļi būs droši!

Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar Palma di Montekjaro pašvaldību Sicīlijā organizē mākslas konkursu 12-18 gadus veciem skolēniem, lai veicinātu viņu iesaistīšanos Gulbenes novada pašvaldības starptautiskās sadarbības aktivitātēs un rosinātu interesi par Gulbenes novada un Sicīlijas reģiona kopīgo kultūrvēsturisko mantojumu. Konkursa galvenā balva ir brauciens uz Sicīliju.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem līdz 2020.gada 30.aprīlim ir jāiesniedz autordarbs akrila vai eļļas glezniecības tehnikā par tēmu “Džuzepes Tomazi di Lampedūzas un “Geparda” sentimentālās vietas”. Zināms, ka Gulbenes novadu un Palma di Montekjaro vieno mīlasstāsts starp Stāmerienas pils īpašnieci Aleksandru fon Volfu un sicīliešu rakstnieku Džuzepi Tomazi di Lampedūzu, kurš ir pasaulslavenā romāna “Gepards” autors. Pastāv leģenda, ka tieši Stāmerienas pilī rakstnieks smēlies iedvesmu literārā darba tapšanā. Tāpat 2019.gadā pirmizrādi piedzīvoja Vācijas, Latvijas un Itālijas kopražojuma dokumentālā filma “Geparda dzimšana”, kas stāsta par Džuzepes un Aleksandras attiecībām. Savukārt Palma di Montekjrao “Džuzepes Tomazi di Lampedūzas” skolā atrodas Aleksandras fon Volfas vārdā nosaukta zāle, kuras sienu rotā gleznojums ar Stāmerienas pili.

Divi labāko darbu autori piedalīsies “Tomazi balvas” apbalvošanas ceremonijā un iepazīsies tuvāk ar Džuzepes Tomazi di Lampedūzas dzimto vietu – Palma di Montekjaro Sicīlijā. Ceļošanas un uzturēšanās izmaksas segs Gulbenes novada pašvaldība un Palma di Montekjaro pašvaldība. Pārējie konkursa dalībnieki saņems veicināšanas balvas.

Sākotnējais brauciena periods tika noteikts no 1. līdz 5.aprīlim, taču, ņemot vērā koronavīrusa izplatību, lai nepakļautu skolēnus inficēšanās riskam, organizatori pagarināja plānoto konkursa beigu termiņu un pārcēla ceļošanas datumus uz brīdi, kad situācija stabilizēsies.

Nolikums un pieteikuma anketa

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste