Saistībā ar 12. martā Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes izsludināto ārkārtas situāciju Latvijā koronavīrusa izplatības ierobežošanai atkritumu apsaimniekotājs SIA “Pilsētvides serviss” informē iedzīvotājus par pakalpojumu nodrošināšanas nepārtrauktību Malienas reģionā – Gulbenes, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Alūksnes novadā.

Uzņēmuma pārstāvji ziņo, ka ir gatavi operatīvai rīcībai, pieejamo resursu un darbaspēka mobilizēšanai, lai nodrošinātu pilnvērtīgu pakalpojuma sniegšanu un kvalitātes nemainību arī ārkārtas situācijā. Lai arī nav iespējams prognozēt turpmāko vīrusa attīstību Latvijas reģionos, jārēķinās ar iespējamu atkritumu plūsmas palielinājumu, ņemot vērā būtiskus kultūras, sporta un izglītojošo iestāžu darbības apturēšanas rādītājus. Arī starptautiskas atkritumu apsaimniekošanas nozares organizācijas paredz, ka tādējādi varētu pieaugt saražotais sadzīves atkritumu daudzums, cilvēkiem vairāk laika pavadot mājās.

SIA “Pilsētvides serviss”, apsverot darbinieku un klientu drošības un veselības jautājumus, pieņēmuši lēmumu no 13. marta uz nenoteiktu laiku pārtraukt visu reģionālo klientu centru darbību, aicinot izmantot e-pasta saziņas iespējas un zvanot klientu centriem pa tālruni, tādējādi samazinot saslimšanas risku.

Pasaules Veselības organizācija (World Health Organization; WHO) Covid-19 apstākļos aicina īpaši rūpēties arī par veselības aprūpes atkritumu pārvaldību (sejas maskas, cimdi, vairāku personu lietoti roku dezinfekcijas līdzekļi). Arī SIA “Pilsētvides serviss” aicina šāda veida atkritumus utilizēt uzreiz pēc lietošanas kopā ar sadzīves atkritumiem, nelietot atkārtoti un nedalīties ar citiem cilvēkiem.

SIA “Pilsētvides serviss” informē, ka:

Gulbenes novadā izsludinātā elektropreču nodošanas akcija (16.–23. marts) turpina darbību līdz tālākiem paziņojumiem;

No 13. marta uz nenoteiktu laiku tiek slēgti visi klientu centri un filiāles: Alūksnē, Gulbenē, Balvos.

Aicinām rūpēties par savu un tuvinieku drošību un veselību, apsvērt nepieciešamību doties uz dažādiem risku palielinošiem pasākumiem un izvērtēt katras rīcības iespējamās sekas!

Vairāk informācijas par turpmāko atkritumu apsaimniekošanas kārtību un jautājumiem, zvanot uz attiecīgā klientu apkalpošanas centra tālruni (https://www.pilsetvide.lv/lv/par-mums/kontakti) vai rakstot e-pastu uz .