Pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumu nr.103 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra oficiālajā tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv sniegto operatīvo informāciju par Covid-19 skartajām teritorijām un nolūkā veikt preventīvus pasākumus infekcijas izplatīšanās novēršanai SIA „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā”:

1. Atceltas  apmeklētāju vizītes pie pacientiem nodaļās*

(*izņemot gadījumus, ja apmeklējums ir saskaņots ar nodaļas vadītāju vai atbildīgo personu un ievērojot visus drošības pasākumus)

2. Nav atļauts dzemdībās piedalīties pavadošajām personām (tai skaitā dzemdētājas partnerim, dūlai, mātei, draudzenei u.c.).

2.1 Pavadošajām personām, kas šobrīd jau atrodas nodaļā, līdz pacientes izraksta brīdim būs jāievēro karantīnas situācijai pielāgoti iekšējās kārtības noteikumi.

2.2 Ierobežojumi pieņemti, lai aizsargātu māmiņu un jaundzimušo veselību un dzīvību, kā arī atbalstītu vispārējos sabiedrības epidemioloģiskās drošības mērus.  Prioritāte ir pacientu drošība un veselība.

Par ambulatoro pacientu plūsmas reorganizāciju

1. ATCELTAS visas plānveida operācijas.

2. PĀRTRAUKTA pacientu pieņemšana bez iepriekšēja pieraksta.

3. Ambulatoro pacientu pieņemšana notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta, taču arī šī pacientu plūsma maksimāli ierobežota.

3.1. Ar pacientiem, kas pierakstījušies uz konsultāciju vai izmeklējumu, iepriekšējā dienā sazinās konkrētais speciālists un apspriež konsultācijas vai izmeklējuma steidzamību. Ja tā tiešām ir nepieciešama tuvākajā laikā, tad pacients tiek pieņemts kā plānots.  Ja tā ir atliekama, tad pieraksts tiek atcelts līdz brīdim kad atjaunosies iepriekšējā kārtība ambulatorajiem pakalpojumiem. Atceltās konsultācijas un izmeklējumi tiks nodrošināti primāri rindas kārtībā.

4. Pakalpojumi, kas līdz šim tika nodrošināti tā saucamajā  „dzīvajā rindā” (pediatrs, RTG), turpmāk tiek nodrošināti pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni Gulbenē 64472809 (pediatram) , 64471590 vai 20208566 (RTG). Balvos pa tālruni 64507132 vai 27875343 (RTG).

5. Balvos ambulatorie pakalpojumi – alergologa, reanimatologa konsultācijas, kardiologa konsultācijas, holtera monitorings un fizikālās medicīnas procedūras tiek pārtrauktas. Ambulatorās ķirurga un neirologa konsultācijas tiek pārceltas uz poliklīnikas ēku. Gulbenē pārtraukts holtera monitorings. Tiek pārtraukta arī ambulatoro kardiogrammu veikšana.

Aicinājums – mūsu valsts piederīgajiem, kuri ir atgriezušies no ārzemēm, veikt PAŠIZOLĀCIJU – palikt karantīnā mājās vismaz uz 14 dienām.  

Ja pastāv aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, ir pazīmes, tādā gadījumā nekavējoties jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) – 113. Tā mediķi konsultēs un ieteiks pareizu tālāko rīcību. Un NEDODIETIES aizdomu gadījumā uz uzņemšanas nodaļu.

Ar savu ierašanos slimnīcā ir apdraudēti tur esošie līdzcilvēki - citi pacienti un arī mediķi. Jo, ja ārstniecības iestādē nonāks (vai apmeklēs) pacients ar Covid-19 infekciju - viņš, pats to nezinot, var inficēt rindā gaidošos pacientus, tādējādi veicinot strauju Covid-19 izplatību.

Esi atbildīgs pret savu un līdzcilvēku veselību, jo vīrusa izplatību varam apturēt tikai ar sabiedrības līdzdalību!

Lana Upīte,
SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" izpilddirektora p.i.