17.aprīlī tika paziņoti skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” laureāti 8 nominācijās. Nominācijā “Restaurācija” 2.vietu ieguva Stāmerienas pils, savukārt nominācijā “Pārbūve” ar atzinību novērtēts sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes Alejas”. Šogad konkursa žūrija ieviesa nozīmīgu jaunumu – īpaša atzinība tika izteikta Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu vadītājam Jānim Barinskim par kompetenci un atbildību pašvaldības būvdarbu iepirkumos.

Skates pirmo trīs vietu un atzinības ieguvējiem tiks nogādātas šādas balvas: būvuzņēmējs saņems skulptūru un diplomu, pasūtītājs saņems pie ēkas piestiprināmu plāksni un diplomu, projektētājs un būvuzraugs saņems diplomus. Visi saņems arī skates gadagrāmatu.

Kopumā skatei tika pieteiktas 90 dažādas būves visā Latvijā, no kurām četri bija Gulbenes novada pašvaldības pieteiktie objekti –  izbūvētais rotācijas aplis un pārbūvētā Nākotnes iela Gulbenē, sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes alejas” Jaungulbenes pagastā un restaurētā Stāmerienas pils (jumts, logi, fasāde) Stāmerienas pagastā. Finālam kvalificējās 41 būve. Divas no tām Gulbenes novadā – Stāmerienas pils un “Jaungulbenes alejas”.

Skates ietvaros tika rīkots arī zīmējumu konkurss bērniem “Mana novada dārgakmens – jaunā būve”. 4.-6.klašu grupā ar atzinību novērtēti Emīlijas Posses un Evelīnas Upītes darbi.

Ar skates rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Video no rezultātu paziņošanas pieejams ŠEIT.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste