logo13. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālajā vizītē apmeklēs  Gulbenes novada Stāmerienu, kur plānots izvietot Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes profesionālā dienesta apakšvienību – Kaujas atbalsta rotu.

Vizītes ietvaros A. Pabriks tiksies ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu un Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieri pulkvežleitnantu Ģirtu Pintānu, lai pārrunātu ar Kaujas atbalsta rotas izveidi Stāmerienā saistītus jautājumus.

Tāpat aizsardzības ministrs tiksies ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu, lai apspriestu turpmākās sadarbības iespējas ar pašvaldību.

Jau ziņots, ka Vidzemē tiek veidotas profesionālā dienesta apakšvienības Zemessardzes sastāvā, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un veicinātu efektīvu un visaptverošu valsts aizsardzības uzdevumu izpildi.

Gulbenes novada Stāmerienā tiks izvietota Kaujas atbalsta rota ar prettanku spēju un pretgaisa aizsardzības spēju vairāk nekā 150 karavīru sastāvā. Savukārt Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā tiks izvietota artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar M109A pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem, lai nodrošinātu artilērijas atbalstu manevra vienību operācijām un stiprinātu uguns atbalsta spēju.

Vita Briže,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente