konkurssPavasarī Gulbenes novada pašvaldība izsludināja mākslas konkursu Gulbenes novada skolēniem, kura ietvaros bija jārada autordarbs akrila vai eļļas glezniecības tehnikā par tēmu “Džuzepes Tomazi di Lampedūzas un “Geparda” sentimentālās vietas”. Kopumā tika saņemti divi gleznojumi. Līdz ar to abu šo darbu autores, Rankas pamatskolas skolnieces, Gulbenes Mākslas skolas Rankas mākslas klases audzēknes – Ilze Ilzīte Rudzīte un Ance Pogule – saņems galveno balvu – braucienu uz Gulbenes novada pašvaldības sadarbības pašvaldību Palma di Montekjaro Sicīlijā. Jāpiebilst, ka brauciens notiks tad, kad ceļošanas apstākļi būs droši.

Šis konkurss tika organizēts ar mērķi, lai veicinātu Gulbenes novada skolēnu iesaistīšanos Gulbenes novada pašvaldības starptautiskās sadarbības aktivitātēs, kā arī rosinātu bērnu un jauniešu interesi par Gulbenes novada un Sicīlijas reģiona kopīgo kultūrvēsturisko mantojumu.

Ilzei Ilzītei un Ancei būs iespēja iepazīt tuvāk slavenā sicīliešu rakstnieka un Stāmerienas pils īpašnieces Aleksandras fon Volfas vīra Džuzepes Tomazi di Lampedūzas dzimto vietu – Palma di Montekjaro Sicīlijā. Ceļošanas un uzturēšanās izmaksas segs Gulbenes novada pašvaldība un Palma di Montekjaro pašvaldība.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste