23. jūlijā Gulbenē pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem notika Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zvēresta došanas svinīgā ceremonija.

ZS 25 KB

Bataljona rindas papildināja vairāk nekā 20 jaunie zemessargi no Gulbenes, Madonas, Cesvaines un Lubānas novadiem. Svinīgajā ceremonijā viņus sveica Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs un bataljona virsseržants štāba virsseržanta Māris Ezeriņš.

Pēc zvēresta jaunie zemessargi uzsāks pamatapmācības kursu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes pamatapmācības nometnē, kas notiks no 3. līdz 23. augustam Alūksnes novadā. Pamatapmācības nometnē piedalās zemessargi no visiem Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31. kājnieku un 54. inženiertehniskā bataljona.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 17. oktobrī, bet 2002. gadā tas tika apvienots ar Madonas 26. kājnieku bataljonu. Zemessardzes 25. kājnieku bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. 2020. gadā bataljona sastāvā tiek veidota profesionālā dienesta Kaujas atbalsta rota, kas tiks izvietota Stāmerienā.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi.

Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām - brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas. 

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļa