Ir noslēgusies Gulbenes novada pašvaldības organizētā konkursa komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai “Starteris” 2020.gada pirmā atlase. Kopumā tika saņemtas piecas biznesa idejas, kuras 16.jūlijā tika prezentētas konkursa vērtēšanas komisijai.

Tika novērtēts pretendentu entuziasms un gatavība īstenot sekojošas idejas - ierakstu studijas izveide klausāmgrāmatu veidošanai, pasākuma ēkas “Šķūnis” Stradu pagastā un “Telpa Mums” izveidi Gulbenē, papildinot svinību vietu piedāvājumu bērniem un pieaugušajiem. Komisijai tika prezentēta projekta iecere par polikarbonāta siltumnīcu un nojumju ražošanu Lejasciema pagastā, kā arī profesionālu informāciju un komunikācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniegšanu klientiem Latvijā un ārvalstīs. Līguma slēgšanas tiesības piedāvātas visiem atlases pretendentiem 21 744 eiro apmērā.

Konkursu “Starteris” Gulbenes novada pašvaldība organizē jau astoto gadu. Ikviens iedzīvotājs vai komersants, kurš saimniecisko darbību uzsācis ne vēlāk kā trīs gadu periodā no pieteikuma iesniegšanas brīža un saimnieciskās darbības apgrozījums nepārsniedz 15 000 eiro, aicināts izmantot iespēju pretendēt uz pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbības ideju realizēšanai vai attīstīšanai.

Konkursa nolikums paredz iespēju saņemt pašvaldības finansējumu līdz 5000 eiro apmērā, lai 12 mēnešu periodā īstenotu ideju un veicinātu jaunu preču vai pakalpojumu piedāvājumu novada administratīvajā teritorijā, radot ne mazāk kā vienu jaunu pilnas slodzes darba vietu. 2020.gadā grantu konkursa kopējais budžets apstiprināts 50 000 eiro apmērā.

Atbilstoši pieejamajam finansējuma apjomam, paredzēti ne vairāk kā 3 konkursa pieteikumu iesniegšanas iespējas. Nākošais biznesa plānu iesniegšanas termiņš – līdz 2020.gada 31.augusta plkst.15.00.

Vairāk par konkursu un iespējām tajā piedalīties ŠEIT.

Liena Kazāka,
Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja