2015.gada 1.novembrī reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi tiks vienādoti bijušajā Gulbenes un Madonas rajonā, kur pasažieru pārvadājumus nodrošina SIA Gulbenes autobuss, Ceļavējš un Madonas Ceļubūves SIA.

Bijušajā Gulbenes rajonā minimālā braukšanas maksa jeb maksa par brauciena pirmajiem kilometriem paliks nemainīga. Tā nemainīsies, braucot arī attālumu no septiņiem līdz 33 kilometriem, bet samazināsies pēc 33.brauciena kilometra. Madonā, kur pasažieru pārvadājumus nodrošina SIA Ceļavējš un Madonas Ceļubūves SIA, minimālā braukšanas maksa pieaugs par 0,05 eiro, sasniedzot 0,50 eiro, bet pārējā bijušā Madona rajona teritorijā tā nemainīsies. Biļetes cena paliks nemainīga, braucot arī attālumu no septiņiem līdz 33 kilometriem, bet, mērojot garākas distances, tā samazināsies.

Reģionālo vietējo maršrutu tarifu vienādošana tika uzsākta, lai ikviens pasažieris neatkarīgi no atrašanās vietas maksātu pēc vienādiem principiem, lai pasažieri iepriekš varētu paredzēt, kāda būs sabiedriskā transporta biļetes cena, braucot konkrētu attālumu, kā arī tādēļ, lai varētu ieviest papildu bonusus – abonementa biļetes, braukšanas maksas atlaides skolēnu pārvadājumiem un vienotās biļetes.

Ņemot vērā, ka reģionālajā maršrutu tīklā ir ap 7600 reisu ar vairāk nekā 6000 pieturvietu, lai noskaidrotu, par cik centiem mainās biļetes cena, braucot līdz katrai no šīm pieturvietām, aicinām iedzīvotājus sazināties ar attiecīgo pasažieru pārvadātāju uzņēmumu vai Autotransporta direkciju, rakstot uz e-pastu , sociālajos tīklos Twitter un Facebook vai zvanot pa tālruni 67686499 un 67502869.

Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija komunikācijas speciāliste