GDP2020 Balso web 800x588pxGulbenes novada pašvaldība piedalās konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kura ietvaros tiks noteiktas un apbalvotas tās Latvijas pašvaldības, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem un piemērotas vides nodrošināšanai. Iedzīvotāju līdzdalība balsojumā ir viens no svarīgākajiem instrumentiem, kas palīdz novērtēt pašvaldību darbu, tāpēc šogad pirmās konkursa kārtas rezultātos iedzīvotāju balsojumam piešķirts 40% svars. Tāpēc aicinām ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju līdz 2020.gada 12.novembrim nobalsot par Gulbenes novada pašvaldību ŠEIT.

Piedaloties šajā konkursā, mums visiem kopā ir iespēja laimēt ievērojamas naudas balvas, kuras varēsim izmantot ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai 2021. gadā. Lēmums par naudas balvas izlietošanu tiek pieņemts, iesaistot sabiedrību. Esi atsaucīgs un nobalso!

Par konkursu

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” noris trīs kārtās un paredz izvērtēt visu 119 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāv no iedzīvotāju balsojuma, pašvaldību līdzdalības konkursa informatīvajā kampaņā, kā arī no vērtēšanas komisijas iegūtajiem datiem par novadiem, tostarp par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem.

Uzvarētāji tiks noteikti piecu plānošanas reģionu pašvaldību grupās, piešķirot nominācijas “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020”, galveno balvu saņems nominants “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020”. Tāpat konkursa vērtēšanas komisija varēs noteikt papildu nominācijas. Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 EUR, kas tiek piešķirts jaunu vai esošo atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem attīstīšanai pašvaldībās.

Šobrīd noris konkursa pirmā kārta, kurā vērtējumu veido četras daļas – administratīvo datu vērtējums, dzimstības un migrācijas saldo datu vērtējums, iedzīvotāju balsojums un pašvaldību iesaiste konkursa informatīvajā kampaņā. Konkursa otrajā kārtā tiks novērtēti pašvaldības īstenotie atbalsta pasākumi ģimenēm ar bērniem un ģimeniskas vides nodrošināšanai. Trešajā, noslēdzošajā, kārtā vērtēšanas komisija vizītēs iepazīsies ar 10 finālistēm – visaugstāko novērtējumu saņēmušajām pašvaldībām (ar divām katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā).

Konkurss “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

Gulbenes novada pašvaldība