Gerbonis mazsŅemot vērā Ministru kabineta lēmumus un saslimstības ar Covid-19 rādītājus Latvijā, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) aicinājumu, Gulbenes novada pašvaldība informē, ka uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības iestādes darbosies dežūrgrupu režīmā. Aicinām vecākus savu iespēju robežās nevest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādēm, lai mazinātu inficēšanās riskus! Saudzēsim bērnu, ģimenes locekļu, pirmsskolas pedagogu un citu iestādes darbinieku veselību!

“Pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki zina, cik svarīgs ir vecāku darbs un cik nozīmīgs viņiem ir pirmsskolas iestādes darbs un ir gatavi strādāt, taču svarīgi, lai mēs visi - bērni, vecāki, pirmsskolas darbinieki, būtu veseli un pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatību. Tāpēc aicinām ļoti atbildīgi ievērot visas noteiktās drošības prasības un meklēt risinājumus, lai pēc iespējas samazinātu kontaktēšanos,” teikts LIZDA aicinājumā.

Gadījumos, kad vecāki nevar strādāt attālināti un bērns līdz 10 gadu vecumam mācās attālināti vai bērnudārza grupiņa ir slēgta, vecākiem ir pieejams slimības palīdzības pabalsts. Šis pabalsts pieejams arī vecākiem, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam. Vēl tas ir pieejams  personām, kuras aprūpē pilngadīgu personu ar invaliditāti, ja piešķirts dienas centra pakalpojums, kas Covid-19 dēļ nav pieejams.
Pabalstu izmaksā 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem. Lai to saņemtu, nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Uzzini, kā saņemt pabalstu, apskatoties infografikā!

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste