Gerbonis mazsPamatojoties uz esošo situāciju Gulbenes un Balvu novada teritorijās sakarā ar Covid-19 jaunā celma izplatību, 4.martā tiešsaistē tika sasaukta Gulbenes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde. Tajā piedalījās visas novada teritorijā darbojošās institūcijas, kuru funkcijās ietilpst rīcība un atbildība civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas situācijās valstī.

Alīda Vāne, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle, informēja par esošo situāciju Gulbenes novadā un sniedza priekšlikumus, kā rīkoties turpmāk: “Jaunais infekcijas angļu celms, kas ir daudz lipīgāks, ļoti strauji izplatās Gulbenes un Balvu novados. Sekvencēto gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem Gulbenes novadā ir 55,64. Šajā reģionā vīruss izplatās nekontrolēti. Angļu celms ietekmē arī bērnus. Attiecībā uz gultu noslodzi Covid saslimšanas gadījumos Balvu slimnīcā jau trešo dienu ir 100% piepildījums. Pacientus vairāk nevaram stacionēt. Ja saslimstība pieaugs,  ātri aizpildīsies arī Valmieras un Rēzeknes slimnīca, un pieaugs mirstība - tā jau šobrīd ir augsta.

Par siekalu testiem. To precizitāte ir laba -  apmēram 97-98% -  mēs slimnīcā arī tos  izmantojam. Kas attiecas uz pandēmijas apkarošanu reģionā, mēs monitorēsim rindu vietās, kur tiek nodotas Covid analīzes. Ja rinda veidosies gara, meklēsim resursus, lai nodrošinātu pakalpojumu.

Ierosinu Gulbenes novadā veikt pūļa testēšanu, jo tas ir labs veids, kā noteikt vietas, kur parādās perēkļi.”

Normunds Audzišs, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs, rezumēja darāmo: “Pēc šodienas tikšanās esam vienojušies par vairākām rīcībām. Vispirms visus iedzīvotājus aicinu būt atbildīgiem un sekot valstī noteiktajiem regulējumiem – lietojam aizargmaskas, publiskās vietās ievērojam 2 metru distanci. Ja ir noteikta karantīna vai cilvēkam ir pašizolācija, ievērojam noteikumus! Nākamais, organizēsim pūļa testēšanu novadā. Kolīdz  izstrādāsim loģistiku, informēsim iedzīvotājus par to, kā tas notiks. Tāpat esmu aicinājis pagastu pārvalžu vadītājus iesaistīties savas teritorijas pārraudzībā, nepieļaujot pulcēšanos un noteikumu pārkāpumus. Piebildīšu, ka atbildīgi un intensīvi strādā gan pašvaldības, gan valsts policija. Mums šobrīd pašiem ir jābūt sava novada sargiem!”

 

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste