Starptautiskās sieviešu dienas, 8. marta noskaņās Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs uz sarunu aicinājis divu meitu mammu, vietējo uzņēmēju, zobu higiēnisti Eviju Sapožkovu.

Gulbenē ir Evijas dzimtas saknes, šeit pavadītas neskaitāmas bērnības vasaras. "Arī mana mamma pēc vairākiem ceļojumiem ir atgriezusies un dzīvo Gulbenē. Kur gan citur audzināt savus bērnus, ja ne tik skaistā vietā, kā šī pilsēta? Gulbene nenozīmē mazpilsētu, kur nav iespēju," ir pārliecināta Evija. Nu jau vairākus gadus viņa ar ģimeni Gulbeni sauc par savām mājām, profesionālās karjeras īstenošanas vietu un aktīvās atpūtas iespēju sev un savām meitām Freijai un Lizabellai.

"Speciālistu visā Latvijā zobārstniecībā ir ļoti maz. Mums nākas piesaistīt speciālistus no citām pilsētām. Jā, mācību laiks ir diezgan ilgs, bet tehnoloģijas dod iespēju šo profesiju apgūt aizvien modernākā veidā, tā nav tikai sēdēšana grāmatās. Mācību process ir diezgan saistošs un interesants, un pēc tam darbs šajā somā ir lielisks. Vecāki noteikti baidās no lielajām izmaksām, kas saistās ar mācību procesu, jo gadā tie ir 12000 eiro. Un tad tas ir nopietns jautājums - vai šos 60 000 eiro ieguldīt izglītībā vai uzcelt, piemēram, māju," sarunā paudīs Evija.

Uz domes priekšsēdētāja jautājumu par lielāko ietekmi savā dzīvē kā sievietei, Evija min savu vecmāmiņu. "Arī sievišķība mums ģimenē ir ielikta šūpulī. Ne lielās skolas noteiks, kas tu būsi. Vecmammai bija vien četras klases, bet viņa bija tik ļoti cienīta un ieredzēta pilsētā. Viņa strādāja Gulbenes Modes namā."

Sarunas nobeigumā dzirdēsiet dziļi privātas atklāšanās par to, kas ir bijuši sievišķības mentori abu sarunas biedru dzīvēs. Patīkamu skatīšanos, un sveicam sieviešu dienā!