Drukāt

500formats Lielais banerisLatvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 22. līdz 26. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā. Tajā ir iesaistījušas arī Gulbenes novada iestādes: Gulbenes novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, Gulbenes novada bibliotēka un Gulbenes novada Izglītības pārvalde, kas jau tuvākajā laikā informēs par pieejamajām aktivitātēm Gulbenes novada iedzīvotājiem.

“Šobrīd gatavojam gan vizuālos materiālus, gan satura informāciju Digitālajai nedēļai, lai iedzīvotājus aicinātu vēl cītīgāk izmantot pašvaldības e-pakalpojumus. Valstī esošā situācija mums katram liek mainīt savus paradumus, tajā skaitā komunikācijas formas ar valsts un pašvaldības iestādēm.

Tā kā pašlaik uz nenoteiktu laiku ir slēgta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Gulbenes filiāle, sniedzam palīdzību klientiem, kuriem nepieciešams atbalsts pakalpojumu pieprasīšanai elektroniski,” informē Monta Ķelle, Gulbenes novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centra vadītāja.

“Digitālās nedēļas pasākumu organizēšanā ir iesaistītas visas novada bibliotēkas – kā pilsētas, tā pagastu. Darbs ir procesā. Iedzīvotājiem piedāvāsim vairākus tiešsaistes seminārus. Šobrīd jau ir zināms, ka 22. martā pulksten 16.00 notiks seminārs par sabiedrības paradumu maiņu un digitālām prasmēm ikdienā, 24.martā tiešsaistē aicināti pieslēgties tie, kam interesē info grafiku veidošana un citi vizuālās komunikācijas rīki informācijas pasniegšanai. Savukārt 25. martā pulksten 16.00  Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvis pastāstīs par pirmajiem soļiem būvniecības informācijas sistēmās, kas būs saistoša tieši iedzīvotājiem. Precīza nedēļas norises programma vēl sekos, “ stāsta Antra Sprudzāne, Gulbenes novada bibliotēkas direktore.

“Ikvienam interesentam un izglītības nozarē strādājošajam piedāvāsim aktivitāti “Virtuālā tējas dzeršana”, kas gada ietvaros mums ir izveidojusies kā laba iestrādne, uz stundu kopā pulcinot cilvēkus, lai pozitīvā gaisotnē dalītos ar savu digitālo pieredzi, piemēram, kā virtuālajā telpā dzīvot pilnvērtīgi. Tiksimies pie tējas tases!” aicina Dace Kablukova, Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe.  

Nedēļas laikā visā Latvijā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēs partneri visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. https://eprasmes.lv/ (pasākumu karte, pasākumu saraksts u.c.).

Šogad Digitālās nedēļas aktivitāšu uzmanība tiks veltīta šādām tēmām:

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital Week 2021 ietvaros un notiks Latvijā notiek jau 12. reizi.

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste