infografika testesana 1

No 9. līdz 12.martam Gulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar valsts zinātnisko institūtu "BIOR" visā novada teritorijā organizēja pūļa testēšanu, noņemot siekalu paraugus, vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības noteikšanai. Četrās dienās 17 punktos tika izsniegti 3255 laboratorisko izmeklējumu komplekti, savukārt laboratorijā nogādāti – 2532 siekalu paraugi, kas ir 78% no kopumā izsniegtajiem testiem. No visiem pārbaudītajiem paraugiem 55 jeb 2,17% gadījumos tika konstatēta saslimšana ar Covid-19.

2437 jeb 96,25% pārbaudītajos siekalu paraugos infekcija netika konstatēta, savukārt 40 (1,58%) gadījumos rezultāts novērtēts kā apšaubāms – aizdomas par nepareizi ievāktu siekalu paraugu.

Vislielākā interese par siekalu testu saņemšanu bija pirmajā dienā, 9.martā, kad visos punktos kopumā tika izsniegti 1430 komplekti.

Iespēja saņemt un nodot siekalu paraugus iedzīvotājiem un uzņēmējiem bija brīvprātīga un bez maksas.

“Pūļa testēšanas rezultāti nav satraucoši, tāpēc Gulbenes novadā netiks ieviesti papildus infekcijas izplatības ierobežojumi. Tomēr Gulbenes novada Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju un Zemessardzi turpinās uzraudzīt iedzīvotājus, un kontrolēs Ministru kabineta noteikto ierobežojumu izpildi,” informē Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis.

Lai kontrolētu infekcijas izplatību Gulbenes novadā, Gulbenes novada pašvaldība veiks regulāru savu iestāžu un struktūrvienību darbinieku testēšanu, tāpat bezmaksas siekalu testu komplekti no 15. līdz 19.martam vēl būs pieejami Gulbenes novada uzņēmumiem un organizācijām. Testu komplektus var saņemt, sazinoties ar Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas uzņēmējdarbības konsultanti Lienu Kazāku: t. 64474920, e-pasts: e-pasts: .

Pēc tam siekalu paraugus norādīto datumu ietvaros pašiem būs jānogādā uz “BIOR” paraugu pieņemšanas kabinetu Gulbenē, Lauku ielā 5. Svarīgi ir komplektus nodot pirms speciālais transports aizbrauc uz Rīgu.

Paraugu transportēšana uz testēšanas vietu:

  • pirmdienās, trešdienās, piektdienās plkst. 13:20. Paraugi punktā jānogādā līdz plkst.12:20;
  • otrdienās, ceturtdienās plkst. 14:30. Paraugi punktā jānogādā līdz plkst.13:30.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar “BIOR” pārstāvi Ligitu Kraukli: t. 28629242, e-pasts: .

Ja arī kāds iedzīvotājs, kurš paņēma siekalu testu, bet nepaguva to izmantot un nodot atpakaļ, individuāli un bez maksas norādītajos datumos un laikos vēl var nodot siekalu paraugu “BIOR” punktā Gulbenē.

Gulbenes novada pašvaldība izsaka pateicību ikvienam pašvaldības darbiniekam un citām iesaistītajām personām, kas augsta inficēšanās riska apstākļos pašaizliedzīgi iesaistījās pūļa testēšanas organizēšanā Gulbenes novadā!

infografika testesana 2 kopija

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste