Majas18. martā Latvijas Pašvaldību savienība uz sanāksmi tiešsaistē aicināja Latvijas pašvaldību vadītājus un speciālistus, lai kopā ar Vakcinācijas projekta biroja vadību runātu un diskutētu par vakcinācijas centru izveidi un darbību pašvaldībās, tajā skaitā ārpus lielajām pilsētām.

Centru atvēršanā un to darba nodrošināšanā ievērojamu atbalstu sniegs pašvaldības, nodrošinot telpas, mēbeles, elektrību, bezvadu interneta pieslēgumu, telpu uzkopšanu, apsardzi.

Eva Juhņēviča, Vakcinācijas projekta biroja vadītāja, informēja par Covid-19 liela mēroga vakcinācijas  centru sagatavošanās darbu. Plānots, ka centri darbu uzsāks šā gada 1.aprīlī. Liela mēroga masu vakcinācijas centros ietilpst tādas pilsētas kā Rīga, Liepāja, Daugavpils, Ventspils, Jēkabpils, Jelgava, Rēzekne, Valmiera, Jūrmala, Cēsis. Kā atzina biroja vadītāja, svarīgākais ir centru pārklājums reģionos un to pieejamība iedzīvotājiem. Līdztekus centru izveidei tiks organizēts izbraukuma vakcinācijas pakalpojums, kas jau šobrīd tiek sniegts tiem prioritārās grupas iedzīvotājiem, kas  atbilst izbraukuma vakcinācijas kritērijiem.

“Mēs esam to pašvaldību grupā, kurā iedzīvotāju skaits ir zem 30 000. Prioritāras ir lielās pašvaldības ar lielāku cilvēku skaitu. Ja būs nepieciešams, viennozīmīgi esam gatavi atbalstīt centra ierīkošanu Gulbenē, nodrošinot telpas un visu nepieciešamo, kas tiek lūgts no pašvaldībām. Šobrīd, manuprāt, centrs mums vēl nav nepieciešams. Vairākums Gulbenes novada  ģimenes ārstu  jau tagad vakcinē savu prakšu pacientus. Tāpat atbalstu sniedz Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība. Protams, mums jābūt gataviem uz visu, bet pašlaik akūtākais jautājums ir par vakcīnu pieejamību,” pauž Jānis Antaņevičš, Gulbenes novada Sociālā dienesta vadītājs.

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste