talkas logo24.aprīlī no plkst.9.00 līdz 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā norisināsies Lielā Talka. Aicinām iedzīvotājus piedalīties un sakopt Gulbenes novada teritoriju!

KUR TALKOT?

Vari sakopt savu privātīpašumu, vai tuvāko talkošanas vietu noskaidro mājas lapā www.talkas.lv. Tur Tu vari reģistrēt savu talkas vietu, kā arī apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 24. aprīlī pievienojies tai! Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava atbildīgā persona. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties.

KĀ TALKOT COVID-19 LAIKĀ?

  • SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;
  • DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
  • ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?

Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki Gulbenes novadā varēs saņemt bez maksas pilsētas un pagastu pārvaldēs, iepriekš sazinoties. Kontaktinformācija ŠEIT.

KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?

  • Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos.
  • Pagastos par pilnajiem maisiem, kas savākti, talkojot reģistrētās publiskās teritorijās, jāsazinās ar attiecīgo pagasta pārvaldi. Savukārt pilsētā no 23. līdz 25.aprīlim pretī Gulbenes stadionam, O.Kalpaka ielā 1a, atradīsies konteiners, kur varēs novietot talkā savāktos maisus.
  • Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā, un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo Gulbenes novadā – Daci Kuršu (t. 26173113).
  • Talkas vietās, kas notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, tur savāktos atkritumus aizved paši rīkotāji.

talkas maisi

Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus. Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem! Latvijai BŪT zaļai!

Plašāku informāciju par Lielo Talku atradīsiet https://talkas.lv/

Dace Kurša,
Gulbenes novada pašvaldības
Īpašumu pārraudzības nodaļas
vides pārvaldības speciāliste