bizness gulbene sakumlapa kopija 1 Aprīlī noslēdzās Gulbenes novada pašvaldības 2021.gada grantu programmas “STARTeris” pavasara sezonā iesniegto uzņēmējdarbības ideju izvērtēšana. Šajā reizē tika saņemti 12 pieteikumi, savukārt 9 no tiem tika prezentēti konkursa vērtēšanas komisijai. Pamatojoties uz iesniegtajiem biznesa plāniem un to prezentācijām, līguma slēgšanas tiesībās piedāvātas 5 ideju autoriem par kopējo summu līdz 20 936,56 eiro. Projektu kopējā vērtība sastāda 31 465,70 eiro, radot ne mazāk kā 6,5 pilnas slodzes darbavietas 3 gadu periodā.

Konkursā atbalstītās idejas un piešķirtais finansējums

Pārtikas ražošana – mājas kūpinājumi

Jāņa Kupča darbības pamatvirziens ir pārtikas ražošana. Tā kā ēšana ir viena no cilvēka pamatvajadzībām un katrs cilvēks var izvēlēties savām vēlmēm visatbilstošākos produktus, tad Jānis radīs produktu, kurš dažādos kopējo pārtikas produktu tirgu, kas, savukārt, uzņēmumam nodrošinātu klientu loku, kas izvēlētos sev atbilstošākās garšas. Cilvēkus interesē svaiga un kvalitatīva produkcija, kura ir maksimāli dabīgi sagatavota, nezaudējot ne vērtību, ne kvalitāti, ne garšu. Piešķirtais finansējums līdz 5000,00 eiro.

Tūrisma pakalpojums – pasažieru kuģītis Stāmerienas ezerā

Kaspars Laurovs piedāvās tūrisma pakalpojumu - pasažieru kuģīti Stāmerienas ezerā. Komercdarbības pamatā ir pasažieru pārvadājumi Stāmerienas ezerā ar pasažieru kuģīti "Karolīna". Laika periodā no 1. maija līdz 1.oktobrim Gulbenes novada iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts doties ekskursiju izbraucienos Stāmerienas ezerā, kuru laikā varēs gan izbaudīt burvīgos dabas skatus, gan iepazīties ar Stāmerienas vēsturi. Papildus uz kuģīša tiks piedāvāts organizēt korporatīvos un saviesīgus pasākumus, kā arī privātas ballītes. Piešķirtais finansējums līdz 4986,15 eiro.

Cidoniju pārstrāde

Ingars Bumburs no “IGB oga” audzē cidonijas un pārstrādā tās sīrupā, sulā, sukādēs. Klientiem saražotā produkcija tiks piedāvāta visa gada garumā. “IGB oga” produkti ir veselīgi, piemēroti dažāda vecuma grupu patērētājiem, kuri novērtē cidoniju neparasto garšu nianses. Piešķirtais finansējums līdz 4856,00 eiro.

Māla trauku ražošana

Māksla, keramika, radīšana un veidošana Ievu Anži cauri laikiem ir aizrāvusi. Izvēloties traukus, ir svarīgi just to skaistumu, estētiskumu,  personīgumu un mazu svētku sajūtu. Apzinoties savus mākslinieciskos talantus, Ieva, uzsākot dzīvi Gulbenes novadā, nolēma māla traukus sākt veidot pati. Jau ir izstrādāts zīmols un pirmie trauku prototipi. Piešķirtais finansējums līdz 2782,40 eiro.

Datorizšūšanas pakalpojumi

Attīstot ideju, Undīne Zača piedāvās datorizšūšanas pakalpojumus uz “ZACHII” zīmola vai pasūtītāja apģērba/produkta. Datorizšūšanu veiksmīgi izmanto visu veidu tekstilizstrādājumiem, veidojot unikālu dizainu, piedāvājot izšuvumus ne tikai uz apģērbiem, bet arī uz aksesuāriem, somām, dvieļiem, peldmēteļiem, darba apģērbiem un pat apaviem. Ja senatnē sievietes ar rokām izšuva dažādus skaistus ornamentus, simbolus, monogrammas uz apģērbiem, tad mūsdienās to visu var izdarīt ātrāk, daudz lielākos apjomos un tikpat kvalitatīvi. Undīne plāno iegādāties datorizšūšanas iekārtu, lai piedāvātu personalizētus un oriģināla dizaina apģērbus, aksesuārus ekskluzīvā daudzumā. Nākotnē piedāvājumā ietilptu arī vīriešu un sieviešu apģērbi, kleitas un oriģināli aksesuāri, piemēram, personalizēti tauriņi, kaklasaites, cepures, somas, jostas, spilveni, lina galdauti, dāvanu maisiņi, priekšauti, dvieļi, pledi, zeķes. Piešķirtais finansējums līdz 3312,01 eiro.

Par grantu konkursu

Grantu konkurss “STARTeris” tiek izsludināts divas reizes gadā, lai iedrošinātu novadniekus un finansiāli atbalstītu dzīvotspējīgas uzņēmējdarbības idejas ar iespējami augstu  pievienoto vērtību attīstībai Gulbenes novadā. Šī ir iespēja ideju autoriem un jaunajiem uzņēmējiem pieteikties pašvaldības grantam līdz 5000 eiro apmērā idejas īstenošanai. Granta saņemšanai 20% no kopējā finansējuma pretendentam jānodrošina no saviem līdzekļiem. Atbalsta saņemšanas gadījumā pretendentam būs jāreģistrē komercdarbība un jāīsteno projekta iecere 6 mēnešu periodā. Kopējais grantu apjoms pavasara un rudens sezonai 2021.gadā ir 50 000 eiro. Pieteikumus izvērtēšanai rudens sezonā var iesniegt līdz 2021.gada 30.septembra plkst.13:00.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa ŠEIT.

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste