eseju konkGulbenes novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Valsts prezidenta kanceleju organizē eseju konkursu “14. jūnija deportācijām – 80” Gulbenes novada izglītības iestāžu 8.-12.klašu skolēniem. Šī konkursa mērķis ir veicināt skolēnu izpratni un interesi par Latvijas valsts vēstures notikumiem, īpašu uzmanību pievēršot padomju laika deportācijām, kā arī sekmēt skolēnu analītisko domāšanu un prasmes argumentēt savu viedokli. Labāko darbu autoriem tiks organizēta ekskursija gida pavadībā Rīgas pilī – Latvijas Valsts prezidenta rezidencē.

Konkursa dalībniekiem līdz 2021.gada 6.jūnijam (ieskaitot) ir jāiesniedz argumentētā eseja par tēmu “1941. gada masu deportācijas Latvijā. Kāpēc ir svarīgi par tām zināt un atcerēties?”. Darba apjoms nedrīkst pārsniegt 1000 vārdus. Ar konkursa nosacījumiem var iepazīties nolikumā ŠEIT.

2021. gada 14. jūnijā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas, 1941. gadā bez brīdinājuma un paskaidrojuma svešumā izsūtot vairāk nekā 15 tūkstošus Latvijas pilsoņu, kā arī veicot represijas pret Latvijas armijas virsniekiem, kuri tobrīd atradās Latvijas armijas nometnes vietā Gulbenes novada Litenē. Pieminot deportāciju upurus, 2021.gada 14. jūnijā plkst.11.00 vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākuma ietvaros rīkotais eseju konkurss skolēniem būs īpašs veids, kā godināt ikviena izvestā Latvijas valsts piederīgā piemiņu, un vairot jaunatnes izpratni par traģisko un neaizmirstamo notikumu Latvijas vēsturē pirms 80 gadiem, kas atstājis sāpes un skumjas katra latvieša apziņā. Mums ir jāzina sava vēsture, lai varētu veidot drošu nākotni, vairs nekad nepieļaujot neatkarības zaudēšanu un represijas pret mūsu tautu!

Gunta Kalmane,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste