Līdzdalības konkurss

7.jūnijā noslēdzās Gulbenes novada pašvaldības izsludinātā līdzdalības budžetēšanas projektu konkursa pieteikumu iesniegšana. Šoreiz kopā tika saņemti 13 pieteikumi. Trīs no tiem ir no Gulbenes, savukārt pārējie pa vienam no Rankas, Lizuma, Stāķiem, Lejasciema, Druvienas, Kalnienas, Litenes, Tirzas, Jaungulbenes un Līgo. Kopējais projektu konkursa budžets ir 110 000 EUR, 1 projektam atvēlot līdz 20 000 EUR. Kopumā visu 13 iesniegto pieteikumu summa sastāda 246 684,41 EUR. Šogad pieteikumos dominē idejas par aktivitāšu un bērnu rotaļu laukumu izveidošanu.

Konkursa vērtēšanas komisija divu mēnešu laikā izskatīs iesniegtos pieteikumus un to atbilstību nolikuma prasībām. Pieteikumi, kuri atbildīs prasībām, tiks nodoti sabiedrības balsojumam. Visvairāk balsu saņēmušie projekti, iekļaujoties 110 000 EUR, tiks realizēti.

Balsot elektroniski varēs balsošanas platformā balso.gulbene.lv, kā arī klātienē visās Gulbenes novada bibliotēkās, uzrādot personas apliecinošu dokumentu. Katram Gulbenes novadā deklarētajam iedzīvotājam ir 1 balss, kuru varēs atdot par sev tīkamāko projektu. Iepriekšējā gada apstiprināto projektu realizācijas gaita, kā arī šī gada projektu konkursa aktualitātes un nolikums pieejams interneta vietnē balso.gulbene.lv.

Zane Pūcīte,
Gulbenes novada pašvaldības
Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja