projekti2021

20.septembrī noslēdzās sabiedrības balsojums Gulbenes novada pašvaldības organizētā sabiedrības līdzdalības budžetēšanas projektu konkursa ietvaros. Šogad iedzīvotāji ir lēmuši, ka pieejamā finansējuma ietvaros – 110 000 eiro – tiks īstenotas piecas projektu idejas. Konkursa vērtēšanas komisija 21.septembrī sanāca uz sēdi, lai apstiprinātu šos rezultātus.

Apstiprinātās projektu idejas, kuras īstenos pašvaldība ciešā sadarbībā ar projektā iesniedzēju:

  • Bērnu rotaļu laukuma izveide Gulbenes novada vidusskolā Līkajā ielā, 19 999.00 eiro – 506 balsis;
  • Rotaļu laukuma izveide Rīgas ielā Gulbenē, 19 740.24 eiro – 414 balsis;
  • Lizums uzrunā, 20 000.00 eiro – 368 balsis;
  • Mūsdienīgas un funkcionālas estrādes būvniecība Jaungulbenes pagasta "Rijas kalnā", 19 700.00 eiro – 325 balsis;
  • Aktīvās atpūtas vietas izveide Tirzas pagasta kopienā, 19 773.00 eiro - 313 balsis.

Ar visiem konkursa rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Kopumā šogad konkursam tika iesniegti 13 projektu pieteikumi, bet 12 no tiem tika virzīti sabiedrības balsojumam. Par visiem projektiem kopā tika saņemtas 2658 Gulbenes novadā deklarēto iedzīvotāju elektroniskās balsis.

Jau informējām, ka, tuvojoties balsojuma termiņa beigām, komisija tika saņēmusi informāciju, kas lika apšaubīt godīgu sabiedrības klātienes balsojuma procesa norisi – bija pazīmes, kas liecināja par negodprātīgu rīcību klātienes balsojuma reģistrēšanā. Veicot pārbaudes, pārkāpumi apstiprinājās, līdz ar to tika nolemts anulēt visas klātienē reģistrētās iedzīvotāju balsis, savukārt elektroniski saņemtās tika saglabātas, pagarinot elektronisko balsojumu vēl par 2 nedēļām.

Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, arī šogad konkursa organizatori rīkos publisko diskusiju ar iedzīvotājiem par konkursa norises gaitu. Ikvienam interesentam būs iespēja izteikt viedokli, priekšlikumus, ieteikumus šāda konkursa organizēšanai nākamgad. Viens no svarīgākajiem jautājumiem būs par balsošanas procesa uzlabošanu. Aicinām sekot līdzi informācijai un piedalīties!

2020.gadā apstiprināto projektu ieviešanas gaitai var sekot līdzi balsošanas vietnē balso.gulbene.lv.

projekti2021 1

Gunta Krevica,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste