vestnieki

22.septembrī Latvijā akreditēto ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību vadītāju ikgadējā reģionālā brauciena ietvaros tika piestāts arī Gulbenes novadā, lai iepazītu greznās Stāmerienas pils stāstus un Vecgulbenes muižu. Kopumā Latvijā ir akreditētas 117 ārvalstu diplomātiskās pārstāvniecības un 13 starptautisko organizāciju pārstāvniecības, bet šoreiz braucienā bija pārstāvētas vairāk nekā 30 valstis.

20210922 165811Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis viesus iepazīstināja ar Gulbenes novada pašvaldības starptautiskās sadarbības aktivitātēm, savukārt Stāmerienas pils direktore Edīte Siļķēna kopā ar kolēģēm pastāstīja pils nostāstus un leģendas.

Gulbenes novada pašvaldība sadarbojas ar 20 pašvaldībām, iestādēm un organizācijām 12 valstīs Eiropas Savienībā, kā arī Krievijā, Gruzijā, Moldovā, Baltkrievijā un Azerbaidžānā. Šobrīd ir noslēgti 20 sadarbības līgumi, vienošanās, memorandi un nodomu protokoli.

Jāpiebilst, ka pašvaldībai ir arī vairāki citi ārvalstu sadarbības partneri ar kuriem notiek sadarbība dažādos projektos, bet nav noslēgti līgumi. Piemēram, Francija, Irāna, Šveice, Grieķija, Portugāle, Turcija, Beļģija, Nīderlande, Spānija, Islande, Zviedrija un citas.

Gulbenes novada pašvaldība novērtē Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas sniegto atbalstu un konsultācijas dažādu starptautisku projektu un aktivitāšu veiksmīgai īstenošanai.

Plašāka informācija par starptautisko sadarbību Gulbenes novada pašvaldībā ŠEIT.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada pašvaldības
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste