majaslapa tw4

Lai analizētu situāciju COVID-19 izplatības un ierobežošanas procesos Gulbenes novadā, šajā nedēļā novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis sasauca Gulbenes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēdi.

Tajā atbildīgie dienesti un valsts iestāžu pārstāvji tiešsaistē sniedza informāciju par darba procesa organizēšanu

attiecīgajā iestādē, drošības pasākumu ievērošanu, kontroli, informējot par vakcinēto darbinieku aptveri un diskutējot, kāds atbalsts nepieciešams  no pašvaldības puses, lai organizētu izbraukuma vakcināciju. “Viens no preventīvajiem pasākumiem viennozīmīgi ir vakcinēšanās, lai aptvertu pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu, lai tiktu pārtraukta ārkārtas situācija valstī,” uzsvēra domes priekšsēdētājs A.Caunītis.

Uldis Pusts, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa priekšnieks, atzīmēja novada sabiedrības atbildīgumu: ”Cilvēki ievēro valstī noteikto kārtību. Aizvadītajās dienās ir konstatēti tikai deviņi pārkāpumi saistībā ar mājsēdes neievērošanu. Resursu pietiek. Piebildīšu, ka notiek laba sadarbība ar Pašvaldības policiju.”

Sigita Drubiņa, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes  struktūrvienības galvenās ārstes pienākumu izpildītāja: “Slimnīca strādā intensīvā režīmā, jo vakcinēšanās pieprasījums ir ļoti liels. Organizējam “dzīvās rindas”, vakcinācija notiek slimnīcā, izbraucam arī uz mājām pie cilvēkiem ar kustību traucējumiem un dodamies pie darba kolektīviem. Šeit ir svarīgi, lai darba kolektīvs būtu pēc iespējas lielāks, jo tas ir mūsu laiks un attālums. Esam gatavi doties uz pagastiem ar izbraukuma vakcinēšanās iespējas nodrošināšanu.”

Komisija vienojās, ka 2.novembrī  novada atbildīgo iestāžu, dienestu un "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" pārstāvji pieņems lēmumu par nepieciešamajām darbībām vakcinācijas aptveres palielināšanai, organizējot izbraukuma vakcināciju visā novada teritorijā.

Jana Igaviņa,

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste