16.janvārī Gulbenes kultūras centrā tika pasniegtas “Gada atsitiens 2015” balvas 6 nominācijās.

Nominācijā "Gada radošais jaunietis 2015" balva Līvai Lilijai Graņicai.

Līva Lilija Graņica – vokāli instrumentālā ansambļa "DATL" soliste, vokāliste mūzikas skolas meiteņu korī, kā arī jauniešu korī “Silver”.

Nominācijā "Gada jaunietis sportā 2015" balva Uldim Ķiplokam.

Uldis Ķiploks – sporta kluba „Gulbenes K.S.P.” sportists, labojis pasaules rekordus jauniešiem svara kategorijā līdz 93 kg pietupienos, vilkmē un kopsummā.

Nominācijā "Gada jaunietis uzņēmējdarbībā 2015" balva Elīnai Bērziņai.

Elīna Bērziņa – saņēmusi Gulbenes novada domes finansējumu konkursā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai", pārņemot zīmola "Typical" attīstīšanu (pastkaršu un suvenīru veidošana).

Nominācijā "Gada brīvprātīgais jaunietis 2015" balva Martai Pušķei.

Marta Pušķe – brīvprātīgi uzņēmusies mentora pienākumus Eiropas brīvprātīgā darba projekta "On Wings" ietvaros. Palīdz Gulbenes novada jauniešu centra "Bāze" un Gulbenes novada domes organizētajās aktivitātēs.

Nominācijā "Gada jaunietis skolā 2015" balva Tīnai Žmuidai.

Tīna Žmuida – Gulbenes vidusskolas līdzpārvaldes prezidente, trīs jauniešu iniciatīvu projektu autore, apmeklē neformālās izglītības pasākumus, aktīva brīvprātīgajā darbā.

Nominācijā "Gada iedvesmojošais jaunietis 2015" balva Dāvim Poļakam.

Dāvis Poļaks – pašmācības ceļā apguvis pasākumu apskaņošanu un apgaismošanu, nodarbojas ar filmēšanu un videomontāžu, izmantojot dronu, veidojis filmu par Litenes pagastu.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pasākuma koncepcija ir mainīta par 180 grādiem. Kopš 2004.gada jaunieši bija tie, kas nominācijām izvirzīja notikumus, pasākumus, personības. Šogad uzmanības centrā paši jaunieši – “Gada atsitiena” nominācijām varēja pieteikt jauniešus vecumā no 15 līdz 30 gadiem. Par izvirzītajiem nominantiem kopumā tika saņemtas 1563 balsis.

Tradicionāli jaunatnes darbinieki izvirzīja apbalvojumam kādu cilvēku, kas tieši nav saistīts ar jaunatnes darbu, bet ir veltījis savu laiku un spēkus darbam ar jauniešiem un šīs jomas attīstībai. 2015.gada Lielā ieguldījuma balvu saņēma Elīna Nagle, kura jau vairākus gadus darbojas Gulbenes novadā kā brīvprātīgā, palīdzot realizēt vairākus jauniešu projektus un nesavtīgi ziedojot laiku Gulbenes novada domes administrēto pasākumu organizēšanai.

Gulbenes novada domes Atzinības rakstu saņēma jauniešu centra “Bāze” darbiniece Lana Upīte par ieguldījumu jaunatnes darba attīstībā un projektu darbā.