Eiropas Savienības dzimšanas dienu parasti svinam 9.maijā, taču šogad Gulbenes novadā tā tika atzīmēta jau 28.aprīlī ar sociālo eksperimentu konkursa rezultātu prezentācijām Gulbenes novada jauniešu centrā “Bāze”.

Konkursā piedalījās četras 7.-12.klašu skolēnu komandas no Gulbenes 2.vidusskolas, Gulbenes vidusskolas, Lejasciema vidusskolas un Litenes pamatskolas.

Nomināciju “Vispatriotiskākais sociālais eksperiments” saņēma Litenes pamatskolas komanda, kas par savu pētāmo tēmu izvēlējās “Migrācija”.

“Vispusīgākais sociālais eksperiments” izdevās Lejasciema vidusskolas komandai tēmā “ES dalība pasaules norisēs”.

Nomināciju “Visekstrēmākais sociālais eksperiments” ieguva Gulbenes 2.vidusskoas komandai, kas arī pētīja migrācijas tēmu.

Gulbenes vidusskolas ieguva “Visdrošākā sociālā eksperimenta” nomināciju tēmā “Digitālā drošība”.

Visi konkursa dalībnieki ieguva iespēju 6.maijā doties bezmaksas ekskursijā uz Rīgu, kuras ietvaros tiks apmeklētas dažādu valstu vēstniecības, Eiropas māja, kā arī koncerts, kurā uzstāsies Latvijā populāri mūziķi un grupas.

Pasākuma ietvaros jauniešiem bija iespēja uzklausīt neformālās izglītības treneri, ceļotāju un piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” pārstāvi Laumu Žubuli.

Gulbenes bibliotēkas Europe direct informācijas centrs, jauniešu centrs "Bāze" un Gulbenes novada dome Eiropas dienai veltītas aktivitātes Gulbenes novadā organizē jau astoto gadu.

Gunta Krevica,
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste