3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Jūrmalā norisinājās trešā apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija, kurā tika godināti pieci balvas saņēmēji, tostarp arī Gulbenes novada Rankas pagasta zemnieku saimniecības “Ķelmēni” īpašnieks Juris Paulovičs.

Visi laureāti saņēma tēlnieces Olgas Šilovas darināto Imanta Ziedoņa statueti un naudas balvu 3000 EUR apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Tautsaimniecība „Zemi es mācos” - laureāts Juris Paulovičs, zemnieku saimniecības “Ķelmēni” īpašnieks. ZS “Ķelmēni” nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, bioloģiskās maizes cepšanu. Diennaktī "Ķelmēnos" saražo 2,5 tonnas maizes. Pavisam tiek ceptas piecas maizes šķirnes. Rankas rudzu rupjā maize ir pircēju iecienītākais produkts no ZS “Ķelmēni” klāsta.

Juris Paulovičs par apbalvojumu: „Vispirms paldies Latvijas zinātniekiem – selekcionāriem, kuri rūpējas, lai mums būtu dzīvas savas rudzu šķirnes. Paldies arī vietējiem mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļiem, kas ļauj iegūt veselīgu un bagātīgu ražu. Liels prieks, ka Latvijā ir ap 4000 bioloģiskās lauksaimniecības zemnieku, kuri šim saimniekošanas veidam izmanto 12% aramzemes. Vislielākais paldies manām maizes cepējām un pircējiem, kuri atzīst un novērtē mūsu Ķelmēnu maizi!”

2002. gadā ZS "Ķelmēni" ieguva "Latvijas ekoprodukta" sertifikātu, bet 2014.gadā saņēma Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balvu nominācijā "Veselīga uztura ražotājs".

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

Arta Platace,
Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”
projektu vadītāja