Aizvadītajā mēnesī Zemessardzes 22.kājnieku bataljona teritorijā “Kaugurmuižā”, Valmierā norisinājās ikgadējās jaunsargu 4.līmeņa noslēguma testu nometnes. Trīs dienu laikā jaunsargi pārbaudīja gan savas zināšanas, gan arī praktiskās iemaņas, piedaloties dažādos pārbaudījumos. Noslēguma pārbaudījumos piedalījās 87 jaunieši no dažādām Latvijas vietām Vidzemē un Latgalē.

Pirmajā nometnes dienā jaunsargi kārtoja teorētisko testus, nākamajā dienā viņi darbojās praktiski, pierādot savas spējas un zināšanas dažādās vidēs – lauku kaujas iemaņās, tūrismā (mezglu siešanas prasme, pārvietošanās pa virvēm mežu teritorijā), darbā ar karti un orientēšanās, granātu mešanā no dažādām pozīcijām, šaušanā ar pneimatisko ieroci, kā arī mazkalibra šauteni un pirmās palīdzības sniegšanā. Savukārt noslēdzošajā dienā jaunsargi parādīja savu fizisko sagatavotību, bet nometnes noslēgumā saņēma sertifikātu par Jaunsargu paraugprogrammas 4.līmeņa pabeigšanu.

Kārlis Kaminskis testos uzrādīja piekto augstāko vērtējumu no 87 jaunsargiem, iegūstot pārbaudījumos 94 punktus no 100. Cienījamu vērtējumu uzrādīja arī Rita Beitika, iegūstot 91punktu un septīto rezultātu.

21.aprīlī Lejasciema jaunsargi piedalījās Madonas novada atklātajās sporta spēlēs. Komandā startēja: Elizabete Galvane, Ērika Jermacāne, Rinalds Lapkašs, Normunds Kaspars, Raitis Kaspars ,Vineta Jermacāne un Jānis Šķirpāns. Lejasciemieši izcīnīja 3.vietu.

1.vietu vecākajā grupā izcīnīja Gulbenes skolu jaunsargi: Deins Valdis Štāls, Rinalds Dailide, Alens Petrovskis, Gvido Raivo Čipats, Sintija Bašķere, Endija Tarvāne, Veronika Kaktiņa un Bruno Eduards Krēsliņš.

22.aprīlī Gulbenes novada Stāķu pamatskolā norisinājās Gulbenes novada jaunsargu vienību sacensības florbolā. Kopā jaunākajā un vecākajā grupā piedalījās 11 komandas. Vecākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Lejasciema jaunsargi. Jaunākajā grupā 1.vieta Stāķu pamatskolas jaunsargiem.

Pēc labi padarītā darba laiks atpūtai. Un tā aprīļa beigās 40 Jaunsargi no Gulbenes novada skolām devās ekskursijā uz Līgatnes bunkuru, dabas takām un Valmieras ledus halli. Bet maija sākumā - Gulbenes novada jaunsargi no Galgauskas pamatskolas, Gulbenes 2.vidusskolas un Lejasciema vidusskolām devās laivu braucienā pa Gauju.

Paldies visiem jauniešiem par mērķtiecību un izturību!

Lāsma Gabdulļina,
Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes un informācijas centra vecākā referente jaunsargu apmācību jautājumos