12. jūnijā Vidzemes dabas skolas aktīvisti organizēja velo braucienu Stāķi – Gulbene – Stāmeriena, kura laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Gulbenes novada dabu un vienu no skaistākajām tūrisma un kultūras mantojuma vietām novadā – Stāmerienu. Aktīvisti dienu pavadīja sportiski, un kopumā tika veikts maršruts 47 km garumā.

arvis

Nokļūstot Stāmerienā, pie pils jau gaidīja Stāmerienas tūrisma un informācijas centra vadītājs un gids Gunārs Vīksniņš, kurš sniedza aizraujošu ekskursiju pa Stāmerienu, pastāstot par Stāmerienas pili, pils kompleksu, Stāmerienas TIC, Stāmerienas pamatskolu un vilciena staciju Stāmeriene, dabu, ezeru un dzīvi Stāmerienā. Gidam Gunāram šī bija pirmā reize, kad ekskursija tika aizvadīta uz velosipēda un sakām lielu paldies par tik interesanto un izzinošo ekskursiju!

Nonākot pie pils pagalma, tur jau mūs sagaidīja Arvis Rubenis un Vidzemes dabas skolas organizētās mobilā tūrisma atrakcijas, kas ļāva dalībniekiem izaicināt pašiem sevi, pārvarēt bailes, darboties komandā un atbalstīt citam citu. Lielākā daļa no aktīvistiem šādā atrakcijā piedalījās pirmo reizi un bija pārsteigti, ka sākuma baiļu sajūta pārvērtās par pozitīvām un adrenalīna pilnām emocijām.

arvis1

Noslēgumā dalībniekiem bija iespēja arī ielūkoties Stāmerienas pils iekšpusē un novērtēt pils varenumu, kas slēpjas tās dizainā. Savukārt mājupceļš sniedza iespēju izbaudīt mūsu Latvijas krāšņo dabu – sauli, lietu, krusu, meža smaržu un pļavas vēju. Nokļūstot mājās visiem dalībniekiem bija stipra gandarījuma sajūta par pieredzēto un paveikto!

Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem par uzdrošināšanos un piedalīšanos Vidzemes dabas skolas iniciatīvā, kā arī Gulbenes novada domei par atbalstu mobilā tūrisma inventāra nodrošināšanā. Gulbenes novada jauniešu iniciatīva “Mobilo tūrisma atrakciju un elementu ieviešana un izmantošana pārgājienu organizēšanā Gulbenes novadā” tiek realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 400 EUR apmērā. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu 2016. gadam konkursa ietvaros”.

arvis2

Arvis Rubenis