5. jūlijā ar fināla pasākumu RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 noslēdzās jaunradītu un īstenotu studentu biznesa projektu konkurss “Radām novadam”, kas divu gadu laikā 18 Latvijas novados deva iespēju izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbības uzsākšanā 22 studentu komandām no 11 Latvijas augstskolām.

Konkursa mērķis bija dot iespēju apliecināt sevi Latvijas studentiem un viņu pārstāvētajām augstskolām, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Konkursā studentu komandām, realizējot biznesa idejas, bija jārada pēc iespējas lielāka ekonomiskā vērtība, radot jaunas darbavietas, piesaistot investīcijas, vienlaikus veicinot ekonomisko un sociālo attīstību šajos novados.

Piecu labāko komandu konkursa finālā iekļuva Mazsalacas novada komanda ‘’Jauniešu vētra’’ no Vidzemes augstskolas, Ludzas novada komanda ‘’RISEBA A-WAKE’’, Madonas novada komanda ‘’Purva Bridēji’’ no Latvijas Universitātes, Siguldas novada komanda ‘’Zaļā Republika’’ no Latvijas Universitātes, kā arī Gulbenes novada komanda “Balto gulbju projekti”, kura pārstāv Ventspils augstskolu.

Konkursa žūrija, kuras sastāvā bija LR Saeimas ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma, biznesa žurnāla “Kapitāls” vadītājs Juris Kabakovs, biznesa mentors Dairis Cālītis un Delfi.lv biznesa un nacionālo ziņu redaktore Guna Gleizde, izvērtēja katras komandas sasniegtos rezultātus un to nozīmīgumu novadu attīstībā.

Par “Radām novadam” konkursa uzvarētājiem tika atzīta Mazsalacas novada komanda, kura jau šobrīd ir radījusi 3 darba vietas, piesaistījusi dažādu projektu īstenošanā 33500 EUR, kā arī daļa no komandas ir pārcēlusies uz dzīvi no Rīgas uz Mazsalacu, lai turpinātu attīstīt iesāktos projektus. Visas komandas saņēma konkursa rīkotāju un Lietišķās informācijas dienesta sarūpētās balvas.

Gulbenes novada komanda “Balto gulbju projekti” ierindojās godpilnajā trešajā vietā, kā arī papildus saņēma JCI Latvia un žurnāls “Kapitāls” speciālbalvu.

Daiga Muktupāvela,
Gulbenes novada domes projektu vadītāja