Četras meitenes no Gulbenes novada – Arita Ķēniņa un Vita Bušujeva no Tirzas, Arnita Paldere un Elīza Eglīte no Lizuma – ir Valmieras tehnikuma audzēknes. Viņas savu vasaru pavadīja Itālijas dienvidos, Sicīlijā, sešu nedēļu garumā Erasmus+ projekta ietvaros apgūstot profesionālās prasmes dažādos ēdināšanas un tirdzniecības uzņēmumos. Projekta dalībnieces atzīst, ka šī ir bijusi nenovērtējama pieredze, jo nekur citur nevar tik labi iemācīties gatavot picas un pastu kā to dzimtenē – Itālijā.

Lasagne, focaccia, la carbonara, visdažādākie zivju ēdieni un izcila itāļu kafija – šie ir garumi, ko Valmieras tehnikuma audzēknes tagad prot pagatavot ne sliktāk kā paši itāļi. Jaunās ēdināšanas pakalpojumu speciālistes Arita un Vita praksē apguva dažādus sicīliešu virtuves noslēpumus, savukārt topošās komercdarbinieces Elīza un Arnita vietējos uzņēmumos mācījās veiksmīgas tirdzniecības praksi. Arita stāsta: “Visvairāk paliks atmiņā tieši tas, kā pareizi jāpagatavo la carbonara. Tie spageti ar bekonu, olu un sieru. Ļoti garšīgs ēdiens.” Prakses laikā meitene pilnībā izbaudījusi itāļu virtuvi, tomēr atzīst, ka, dzīvojot pie Vidusjūras, mazliet ilgojās pēc ierastajiem latviešu ēdieniem. Arnita joko, ka pietrūka “kārtīga biešu zupa ar krējumu!”

Jautātas, kurš no prakses uzdevumiem bija vismazāk tīkamais, Arita atbild: “Prakses laikā man nekas nešķita grūti, jo esmu pieradusi pie darba, ātri pielāgoties videi. Interesanta pieredze noteikti bija jūras produktu gatavošana – iemācījos tīrīt kalmārus, garneles un astoņkājus. No rītiem uz restorānu tika atvest svaigs loms, un mēs varējām ķerties pie darba.” Arī Elīza prakses laikā apguva ko jaunu: “Uzņēmums, kurā strādāju, nodarbojās ar kāzu kleitu, uzvalku un ceremoniju kleitu tirgošanu un pāršūšanu. Ar vislielāko prieku gāju uz līgavu kleitu pielaikošanu. Ar kolēģiem sapratāmies minimālā angļu valodā un ar žestiem. Esmu iemācījusies, ka valoda nav galvenais, lai varētu saprasties ar cilvēkiem.”

Arī Vita dalās iespaidos, ka no Itālijas atmiņā noteikti paliks laipnie un pretimnākošie cilvēki: “Visi tur ir atvērti un izpalīdzīgi, cilvēki cenšas palīdzēt, pat nezinot angļu valodu. Bija gadījums, kad devāmies uz jūru, bet nevarējām atrast pareizo ceļu. Uz ielas ap mums sapulcējās cilvēki un visi kopā mēģināja saprast, ko meklējam un kā mums izskaidrot pareizo virzienu. Šo atsaucību mēs, latvieši, no viņiem varētu mācīties.”

Prakses smagākā daļa daudziem jauniešiem bija karstie laika apstākļi. Itālijas dienvidos vasaras svelme ir ne pa jokam, it īpaši to var izjust, strādājot virtuvē. Nogurdinošā karstuma dēļ Sicīlijā, kā daudzos Vidusjūras reģionos, dienas vidū atzīmē siestu. Lielākā daļa restorānu un veikalu siestas laikā no 13:00 līdz 16:00 ir slēgti. Dzīvība pilsētas ielās atkal sāk kūsāt pēcpusdienā un nerimst līdz pat vēlai naktij. Tad atsākas darbs restorānos, cilvēki nāk ēst launagu un vēlāk dodas arī vakariņās.

No prakses brīvo laiku meitenes pavadīja, iepazīstot Itālijas kultūru, ceļojot, apskatot tūristu iecienītās vietas un atpūšoties pie jūras. Itālija pārsteidza ar dabasskatiem, kalnu ainām un, protams, jūru. Esot Sicīlijā ir grūti neļauties vulkāna Etna vilinājumam. Aizrautīgākie jaunieši devās ekskursijā, lai nokļūtu tuvāk šai pasaulslavenajai virsotnei. Brauciena laikā ekskursanti devās uz krāteri Silvestri un pabija 2500m augstumā virs jūras līmeņa.

Jaunietēm dalība Erasmus+ projektā “Prakse – Tavs ceļš uz profesiju” ir daļa no kvalifikācijas prakses un pilnībā tiek finansēta no Erasmus+ programmas budžeta. Visiem projekta dalībniekiem mācību noslēgumā tika piešķirti starptautiski atzītie Europass mobilitātes dokumenti, kas noderēs turpmākās karjeras veidošanā.

Dace Ločmele
Valmieras tehnikums